Bajky i nebajky 0+

(Just So Stories for Little Children), Jan Jiráň, CZ 2007, česká verze, 67 min
Bajky i nebajky

Bajky i nebajky byly poprvé publikovány v roce 1902 a už když je Kipling psal pro svou tehdy nejstarší dceru, zamýšlel je k hlasitému předčítání. Nyní vám tuto audioknihu přináší Bio | Ucho. Jde o hravé a vynalézavé pohádky, které krásným způsobem objasňují například původ skvrn u leopardů nebo jak sloni přišli k chobotům. Kratičké exotické příběhy plné slovních hříček nás zavedou do afrického pralesa, k jihoamerické Amazonce a nebo až do dalekého orientu.

Rudyard Kipling (1865-1936) | narodil se v indické Bombaji jako syn malíře pracujícího pro britskou koloniální správu, dětství prožil v Indii, kam se po absolvování internátní školy v Anglii roku 1881 opět vrátil, a strávil 7 let jako pomocník šéfredaktora anglických novin. Zde načerpal náměty pro svojí pozdější tvorbu. Čtenáře zaujal především cizokrajnou tématikou, popisem přírody a zvyků domorodců a pozoruhodným uměleckým jazykem. V roce 1907 mu byla udělena Nobelova cena za literaturu. Z jeho díla: Knihy džunglí; Od moře k moři; Kim, Klamné svítání.

Jiří Lábus (1950) | Domácí herecká stálice, jeden z nejvýraznějších českých herců své generace. Ztvárnil mnoho rolí v seriálech i filmu, jmenujme například Arabela; Slunce, seno, jahody; Amerika; Spiklenci slasti; Zapomenuté světlo. Již tři desítky let je hvězdou divadla Ypsilon.

Z anglického originálu Just So Stories for Little Children (1902) přeložil Zdeněk Hobzík | zvuk, střih a mastering Martin Dušek | ilustrace na obálce: detail obrazu Spící cikánka, autor Henri Rousseau, obrazy ve vlastnictví Museum of Modern Art, New York | design Ondřej Fučík | nahrálo vydavatelství TYMPANUM v Praze v říjnu 2007

 

Chci odebírat newsletter

Kliknutím na tlačítko "Přihlásit se" souhlasím se zasíláním newsletteru na uvedenou emailovou adresu.