Bauhaus 0+

Lars Kraume, D 2019, německy / české a anglické titulky, 90 min
Bauhaus

Projekce je součástí akce Serial Killer, soutěžního festivalu seriálů střední a východní Evropy. Jednotlivé vstupenky i akreditace na celý festival naleznete ZDE

Vstupenky nelze zakoupit na pokladně kina, nýbrž v akreditačním centru festivalu, umístěném ve spodním podlaží, před vstupem do sálu kina Scala.

Je rok 1919, skončila první světová válka a talentovaná výtvarnice Dörte Helm míří na nově založenou uměleckou školu. Poslušná dcera konzervativního otce ještě nemůže tušit, že si hned v prvním ročníku ostříhá vlasy a začne tvořit tak, jak ji to nikdy ani nenapadlo. Mezi lekcemi jógy, poslechem jazzu a seznamováním se s novými uměleckými směry, včetně feminismu, si pomalu uvědomuje, že Bauhaus je mnohem víc než škola. Nikde jinde nemalují čáru za starými časy tak tlustou a výraznou. Seriál vznikl ke stoletému výročí založení instituce, která se podílela na formování uměleckých směrů i samotných představ o úloze umění a směřování společnosti. Příběh, který působí podivuhodně aktuálně, vypráví sám zakladatel Bauhausu, architekt Walter Gropius.

Hodnocení a recenze

 

Chci odebírat newsletter

Kliknutím na tlačítko "Přihlásit se" souhlasím se zasíláním newsletteru na uvedenou emailovou adresu.