Best of Brutal Relax Show 0+

různí, původní znění / české titulky, 88 min
Best of Brutal Relax Show

Myslíte si, že jste v kině viděli úplně všechno? Že vás už nic nepřekvapí? Ani nešokuje? Z tohoto omylu vás vyvede kolekce krátkých filmů Best of Brutal Relax Show. Tyhle kraťasy z celého světa jdou proti očekáváním i zažitým konvencím neotřelou formou i šokujícím či nekorektním obsahem. Takže pozor, ať nepřijdete o oko, stejně jako malý Olin, hrdina irského hororu Jak Olin o oko přišel. Potrestán ale bude i nevěrný manžel, co si užívá v řeznictví s tlustou zákazníci, za což v kubánském snímku Zebu asi skončí jako náplň do hamburgeru. Hned několik překvapení čeká při pravidelném ranním běhu opuštěným lesem hlavního hrdinu snímku Všechno nejlepší, narozeninová párty to ale opravdu nebude. Jak skončí partička násilníků, která šikanuje třináctiletou Ruby? Děvčátko z vrakoviště na výtržníky vytáhne to, čeho se bojí nejvíc, samu sebe. Celou sekci Best of Brutal vlastně do určité míry definuje název filmu „Nakonec zemře“. Vy si užijete nejen jej, ale i devět dalších „krutopřísných“ filmů, které rozhodně nejsou líbivými pohádkami. Ale nebylo těch pohádek už zkrátka dost...?

Všechno nejlepší
Režie:  Holger Frick, Německo, 2013, 8min.
Tobiáš si ani ve svých nejdivočejších snech nepředstavoval, co se mu může stát při pravidelném ranním běhu zasněženým lesem. Obzvlášť na jeho narozeniny!

Výhoda
Režie:  Sean Byrne, Austrálie, 2008, 11min.
Některá tenisová utkání prostě nemohou dopadnout dobře. Zvláště když má soupeř výhodu domácího kurtu.

Jak Olin o oko přišel
Režie: Damian Mc Carthy, Irsko, 2014, Barevný, 6min.
Potloukat se kolem vyhořelého domu není úplně dobrý nápad. Ale říkejte to zvídavému Olinovi, jenž prostě rád kouká tam, kam nemá. 

Králíčkov
Režie: Nikola Majdak Jr., Ana Nedeljkovic, Srbsko a Černá Hora, 2013, Barevný, 5 min.
Malým růžovým králíčkům vůbec nevadí, že žijí ve světě, který vypadá jako válečná zóna. Nemají mozky a jsou konstantně šťastní. Dny tráví tím, že volí ve zdánlivě svobodných a demokratických volbách a vůbec neví, že jsou jen loutkami skupiny Zlých holek. 

Krutopřísnej badminton
Režie: Ben Mallaby, Velká Británie, 2013, Barevný, 9min.
Kdo by řekl, že při badmintonovém zápasu můžete přijít k brutálním úrazům? Klání mezi bratry Dukinsonovými a sestrami Krullmullerovými nebude čajíčkem pro slabé povahy.  Pozn.: Hlavně to nezkoušejte doma!

Děvčátko z vrakoviště
Režie: Michael Spiccia, Austrálie, 2012, Barevný, 13min.
Třináctiletá Ruby, která žije na odlehlém vrakovišti se jednou proti vůli svého otce tajně vytratí do města. Brzy se ale střetne s partičkou násilníků, když před nimi chrání zvíře. Kluci se jí přijdou pomstít a mučí jejího otce, což donutí Ruby, aby na ně vytáhla to, čeho se sama nejvíc bojí, sebe.

Zebu
Režie: Pablo Belaubre, Kuba, 2012, Barevný, 12min.
Ať hodí sekáčkem na maso ten, kdo nechtěl nikdy udělat z nevěrného partnera fašírku. Ivana nachytá manželka Susana přímo v jeho řeznictví, jak si užívá s tlustou zákaznicí Marushkou. To spustí brutální roztržku, v jejímž finále možná někdo skončí v mletém masu. Dáte si?

Strašidelný dům
Režie:  Koldo Serra, Španělsko, 2003, Barevný, 18min.
Muž je najatý jako dobrovolník pro experiment s lidským chováním tváří v tvář extrémní hrůze. Když ho úspěšně zvládne, bude odměněn tučnou sumou. Ale může se člověk opravdu bát, když předem ví, že je vše jen „jako“?

Nakonec zemře
Režie:  Damian McCarthy, Irsko, 2011, ČB,  5min.
Sám, pozdě v noci v kanceláři, začne odpovídat na otázky, které mu kdosi pokládá prostřednictvím počítače.

Moucha
Režie:  Olly Williams, Velká Británie, 2013, Barevný, 7min.
Bankovní loupež jsme ve filmu viděli už nespočetněkrát. Vždycky jsme ale svědky spíš akce v samotné bance a málokdy vidíme, jaké peklo může zažívat řidič čekající venku. Černá komedie Ollyho Williamse zkrátka dokazuje, že krvavá jatka mohou nastat i v uzavřeném prostoru auta. Nechte se navíc překvapit, kdo tuhle nelidskou řež spustí..

I Fink U Freeky
Režie:  Roger Ballen, Jižní Afrika, Barevný,  2012, 4min.
Videoklip, který vznikl spojením hudby a zjevu Die Antwoord a imaginace Rogera Ballena.

 

Chci odebírat newsletter

Kliknutím na tlačítko "Přihlásit se" souhlasím se zasíláním newsletteru na uvedenou emailovou adresu.