Binker Golding's Band + Wojtek Mazolewski Quintet 0+

0 min
Binker Golding's Band + Wojtek Mazolewski Quintet

Binker Golding´s Band (UK)

Binker Golding – tenorsaxofon

Joe Armon-Jones – piano

Sam Jones – bicí

Daniel Casimir – kontrabas

Cenami ověnčený kvartet v čele s charismatickým saxofonistou Binkerem Goldingem, přední postavou londýnské jazzové scény.

Česká premiéra britského kvartetu saxofonisty Binkera Goldinga, který je vedle Shabaky Hutchingse považován za klíčovou postavu dynamicky se rozvíjející londýnské jazzové scény. Proslavil se hlavně se svým duem Binker & Moses s bubeníkem Mosesem Boydem, se kterým získal prestižní ceny jako je Jazz FM Award nebo MOBO Award za nejlepší jazzové album. V rámci JGTT se představí se svou novou kapelou, která v kontrastu s jeho předchozími free-jazz-and-beats výboji, suverénně rozvíjí jazzovou fúzi, v níž se sofistikovaně mísí jazz 80. a 90. let s odkazy na Michaela Breckera, soul i afrobeat s pulzujícím londýnským jazzem současnosti. 

Wojtek Mazolewski Quintet (PL/CZ)

Oskar Török – trumpeta

Marek Pospieszalski – tenor saxofon

Joanna Duda – klavír

Jakub Janicki – bicí

Wojtek Mazolewski – kontrabas

Stálice polské scény moderního jazzu.

Basista Wojtek Mazolewski a jeho kvintet patří již více než dekádu k absolutní špičce polského moderního jazzu. Od 90. let je Mazolewski svéráznou a nepřehlédnutelnou postava na polské (nejen) jazzové scéně, na kterou vstoupil jako člen kapely Paralaksa a zakladatel dnes již kultovní skupiny Pink Freud. Jako jeden z mála polských jazzmanů si dokázal zachovat soulad mezi svým působením v avantgardní komunitě a zároveň být populární a udržet si pozornost širokého publika. Mazolewski s obdivuhodnou lehkostí kombinuje jazzovou tradici s moderními postupy, analogový zvuk s elektronikou, ozvěny z Milese Davise a Erica Dolphyho s citacemi z popu, reggae, rocku i taneční hudby.

Předprodej na: https://goout.net/cs/koncerty/binker-goldings-band+wojtek-mazolewski-quintet/ebdne/+umaym/

 

Chci odebírat newsletter

Kliknutím na tlačítko "Přihlásit se" souhlasím se zasíláním newsletteru na uvedenou emailovou adresu.