Blíž k příběhu 0+

(Approaching Narrative – \"There are Problems to be Solved\"), Various, USA 2000, anglicky / simultánní překlad, 115 min

1. The Red Tapes - Červené pásky
Vito Acconci | 140 min | 1976
Vito Acconci natočil v roce 1976 deníkovou formou tři fiktivní příběhy typického outsidera: revolucionáře, vězně a umělce. Trilogie, nazvaná The Red Tapes, nabízí fragmentarizované mytické vyprávění a poetické zhodnocení radikálních společenských a estetických snah předchozího desetiletí. Acconci mapuje „topografii sebe sama“, konstruuje scény, které se vyznačují jak intimností video záběrů pořizovaných zblízka, tak i panoramatickou rozlehlostí filmového prostoru.

2. Out of Body Travel - Cesta z těla
Richard Foreman | výňatek 23 min | 1976
Námětem snímků Richarda Foremana je koncept mladé ženy obklopené pozůstatky západní kultury. Vyprávění se odvíjí okolo dívky hledající harmonický vztah mezi vlastním tělem a sebe samou jako jazykového produktu. Rozpolcenost hrdinky je evokována například paradoxním namluvením dívčiných tužeb mužským hlasem. Snímek je poezií formálních vztahů obsahující osobní i historické odkazy. Richard Foreman, zakladatel a ředitel Ontologicko-hysterického divadla v New Yorku, natočil tento videosnímek ve spolupráci s Naberte Mangolte a studenty Amerického tanečního festivalu.

3.The Continuing Story of Carel and Ferd - Pokračující příběh Carel a Ferda
Artur Ginsberg | výňatek 33 min | 1972
V letech 1970 až 1972 Artur Ginsberg a skupina Video Free America zaznamenávali v časosběrném dokumentu soukromý život ne příliš průměrného amerického páru – Carel Row a Ferda Eggana. Ona pornohvězda a filmařka, on bisexuální narkoman. Snímek zachycuje touhy a frustrace vyvíjejícího se vztahu obou protagonistů a jejich reakce na přítomnost videokamery. Snímek, který je studií výsledku blízkého soužití s médiem videa, přichází s nečekanými zjištěními, které z něj činí fascinující společenský dokument o alternativní kultuře západního pobřeží.

uvádí: David Kulhánek

 

Chci odebírat newsletter

Kliknutím na tlačítko "Přihlásit se" souhlasím se zasíláním newsletteru na uvedenou emailovou adresu.