Blok 3 0+

Dave Mossop and Eric Crosland; Katie and Michael Garrett; Matthew Traver; Jason Houston / Hal Clifford, CDN, GB, MGL, USA 2014, původní znění/české titulky, 106 min
Blok 3

Into The Mind

Sherpas Cinema je hrdý na to, že může představit svůj nejnovější celovečerní film od tvůrců cenami ověnčeného filmu "All.I.Can", Into The Mind (Do mysli). Ohromující kamera a převratný způsob vyprávění! Šerpové vymažou hranice mezi snem a realitou a umožní vám pohled do mysli obyčejného lyžaře, který se pokouší slézt a sjet na lyžích nejvyšší horu.

Cave Unicycling

Při své nedávné cestě do Cardiffu měli Michael a Katie Garrettovi to štěstí, že mohli nafilmovat nejnovější světový extrémní sport. Někteří ho nazývají jeskynní unicycling, jiní uni-speleologie, většina ale šílenství. Mnoho lidí tvrdilo, že to nelze zvládnout. Opak byl pravdou. A bylo to úžasné! Steffan Thomas a Thomas Lupton jezdí na jednokolkách už řadu let a jsou oba zkušení jeskyňáři, ale teprve nedávno, se rozhodli spojit své dvě vášně do tohoto nového, bizarního a riskantního sportu. "Doufáme, že se na něj rádi podíváte a užijete si to stejně, jako jsme si my užili natáčení", říkají Michael a Katie.

Wild Steppe

Matt a Jamie, dva cestovatelé závislí na Střední Asii, společně s Alpamysem, mladým kočovným mongolsko-kazašským lovcem orlů, vyjíždějí na koních do volné přírody a návětrných stepí západního Mongolska. Oba jsou naprosto bezradní a neumí jezdit na koni, ale cílem jejich malé mongolské odysey je naučit se základní dovednosti dálkového jezdectví, které později chtějí použít pro 1100 km dlouhý přechod přes východní Kazachstán. Pokud vás lákají téměř mystické země, kde sídlí sokolníci a nomádi, veselý a temperamentní "Wild Steppe" rozhodně stojí za zhlédnutí!

Rock Wall Climbing

Jak začínají velcí lezci se svým lezením? Samozřejmě, že na malých stěnách. To může být i případ osmileté lezkyně Kathrin Houstonové, která přesvědčí svého otce, aby postavil lezeckou stěnu na volném místě v jejich malé garáži.

 

Chci odebírat newsletter

Kliknutím na tlačítko "Přihlásit se" souhlasím se zasíláním newsletteru na uvedenou emailovou adresu.