Burning man, rituál v poušti 0+

česká verze, 120 min
Burning man, rituál v poušti

Burning Man je mnohem víc než položka na bucket listu. Je to svět za zrcadlem, který existuje a má sílu měnit životy. Je to všechno, co si dokážete i nedokážete představit. Město v poušti, kultura možného i mezinárodní komunita umělců a nadšenců.

Festival konající se v nevadské poušti Black Rock na přelomu srpna a září každoročně přiláká desetitisíce lidí. V prostoru Burning Mana se odehrávají happeningy, koncerty, světelné show a performance a vznikají tu monstrózní výtvarné instalace. Je prostorem svobodného setkávání a sdílení nejroztodivnějších zážitků.

Přednáška bude o tom, co s vámi může udělat jedno kliknutí na internetu, o tom, proč tisíce lidí mizí každý rok do pouště a o tom, jak to tam přežít.

Míša Rýgrová je nezávislá umělecká producentka působící v Praze i různě po světě. Miluje výzvy a to, když věci fungují. Už několik let vždy v srpnu odjíždí do nevadské pouště na festival Burning Man. Dozvěděla se o něm díky náhodnému kliku na internetu, zamilovala se do jeho myšlenky, odjela do USA, zažila svojí první prachovou bouři a po návratu se stala jeho zástupcem pro Českou republiku a východní Evropu. Pomohla také založit první roller derby tým v Čechách a podílela se na uměleckém projektu s názvem Projekt Kufr, jehož ideou je lehce přenositelné umění.

Vstupenky k dostání na pokladně kina nebo v online předprodeji.

 

Chci odebírat newsletter

Kliknutím na tlačítko "Přihlásit se" souhlasím se zasíláním newsletteru na uvedenou emailovou adresu.