CENTRAL SOUNDS: Genot Centre, Wim Dehaen, Tarnovski 0+

120 min
CENTRAL SOUNDS: Genot Centre, Wim Dehaen, Tarnovski

Hudební večery v Biu Central představují současné scény hledáčkem osobností hudebního provozu. Selektivní kartografie zvuku @ Bio Central: Od ambientních ploch přes klubovou elektroniku až ke zvukovému experimentu. Přijďte si poslechnout živá vystoupení a poslechové selekce hudebníků, publicistů či organizátorů hudebních akcí. V sobotu 7.11. se v prostorách kina představí v poslechovém setu vydavatelství Genot Centre, živě zahraje belgický hudebník Wim Dehaen a večer zakončí se svým dj setem Jára Tarnovski.


GENOT CENTRE


Kolektiv a vydavatelství Genot Centre znají posluchači především díky pořádání série spacích koncertů Silent Night. Již příští týden (14/11) se během ní v pražském divadle Ponec představí nizozemský producent Machinefabriek. K dalším aktivitám patří mj. pořádání přehlídky periferních knižních a hudebních vydavatelů Kniha z kina. Zatím poslední nahrávkou labelu je “lo-fi ambient rap” ostravského hudebníka Lišaje. Poslechovým setem povedou posluchače zakladatelé Genot Centre Wim Dehaen a Ondřej Lasák.


https://www.facebook.com/genotsans?fref=ts

https://genot.bandcamp.com/


WIM DEHAEN (BEL)


Wim Dehaen je v Praze usazený belgický hudebník, chemik, vydavatel a organizátor hudebních akcí. Jeho sólová tvorba vyšla na labelech jako Runningonair či Genot Centre, své nahrávky umisťuje i na serveru Bandcamp. Zatím poslední Dehaenovou nahrávkou je květnová split kazeta s Lee Chapmanem Voices & Allusions / Benidorm Hotel. Svou stranu nahrávky popisuje takto: “opuštěný prostor bez návštěvníků či obyvatel, kde se za každými dveřmi skrývá nebezpečí a nejistota”.


https://wimdehaen.bandcamp.com/

https://genot.bandcamp.com/album/voices-allusions-benidorm-hotel


TARNOVSKI


Jára Tarnovski se postupně stal nepominutelnou součástí tuzemské experimentální scény: platí to o jeho sólové tvorbě, tak aktivitách v rámci kapel Gurun Gurun, IQ+1 či Wabi Experience. Dále se věnuje field recordingu a tvorbě mixtapů, na nichž mapuje českou hudbu pro důležitá zahraniční média (mj. Fluid Radio nebo Secret Thirteen). Velký ohlas způsobila i jeho mixtape Proč jsme se nepotkali zaživa? (2013), kde pracoval s hudbou z archivních inscenací ČST Brno. V neposlední řadě je dramaturgem pardubického Divadla 29. V Biu Central zahraje jeden ze svých dj setů.


http://www.gurunas.net/tarnovski.htm

http://www.divadlo29.cz/

 

Chci odebírat newsletter

Kliknutím na tlačítko "Přihlásit se" souhlasím se zasíláním newsletteru na uvedenou emailovou adresu.