Cesta do pravěku (nová restaurovaná verze) 0+

Karel Zeman, CZ 1955, česky, 93 min

Vstupenky k prodeji zde.

Cesta do pravěku filmového kouzelníka Karla Zemana se stala průlomovým filmem, dobrodružnou a trikovou legendou české i světové kinematografie. Cesta čtyř kluků do dávné historie je nyní znovu k vidění na plátnech kin, ovšem v nejlepší současné kvalitě a v jiných barvách, než jak jsou diváci zvyklí. Film prošel digitálním restaurováním v rámci projektu „Čistíme svět fantazie“. Díky kompletní technické renovaci dostal takovou podobu, jakou měl při své premiéře v roce 1955. Technici podnikli s filmem podobnou dobrodružnou cestu proti proudu času jako jeho hrdinové.  

Putování čtveřice chlapců inspiruje nález zkamenělého trilobita a touha malého Jirky spatřit naživo exponáty, které ho okouzlily v muzeu. Vypravěč Petr, vedoucí výpravy Jenda, fotograf Toník a nejmladší Jirka se rozhodnou proplout na lodičce jeskyní, u níž Jirka starodávnou fosílii objevil. Vydají se tak na cestu do pravěku, během níž uvidí mnohem víc než jen vytouženého mamuta…

A jaká existuje spojitost mezi tímto legendárním filmem a Masarykovou univerzitou? Jak známo, Cesta do pravěku je po celém světě ceněna pro svou vědeckou věrohodnost. Za to film vděčí Josefu Augustovi,  paleontologovi a vědeckému poradci tohoto díla. Augusta Masarykovu univerzitu vystudoval, získal zde doktorát a posléze vyučoval na zdejším geologickém ústavu. 

Film přijede představit Ludmila Zemanová, dcera Karla Zemana a rovněž úspěšná režisérka, výtvarnice, ilustrátorka a spisovatelka.  

Na film naváže animační dílna pro děti. Bude upřesněno.

ANIMAČNÍ WORKSHOP


Máte rádi filmy Karla Zemana a chtěli byste poodhalit zákulisí jeho tvorby? Po projekci filmu Cesta do pravěku pro Vás máme připravenou ukázku perspektivního triku, které Karel Zeman ve svých filmech využíval, a vy si tento filmový trik můžete vyzkoušet na vlastní kůži. Tato dílna bude přístupná zdarma a bude probíhat po skončení filmu.

Pro zájemce, kteří by rádi pronikli do tajů animovaného filmu více, nabízíme animační dílnu v prostorách ateliéru Studia Scala. Během 3 hodin se dozvíte, jak takový animovaný film vzniká, a budete mít příležitost si vytvořit film vlastní.

Na tuto animační dílnu je nutné se předem registrovat prostřednictvím tohoto formuláře nebo na animace@kinoscala.cz. Cena dílny je 300 Kč na osobu a kapacita dílny je omezena.

Událost na Facebooku.

Munifesto – Filmový festival k 100. výročí Masarykovy univerzity.

www.munifesto.cz

Hodnocení a recenze

 

Chci odebírat newsletter

Kliknutím na tlačítko "Přihlásit se" souhlasím se zasíláním newsletteru na uvedenou emailovou adresu.