Couchsurfing kolem světa 0+

české znění, 90 min
Couchsurfing kolem světa

Jak cestovat s minimálním rozpočtem? Vyzkoušejte couchsurfing – nocování u lidí z internetu. Předávání zkušeností, sdílení a snaha o pochopení zcela odlišných světů. Katka s Petrem během 16 měsíců objeli svět. Z Ohňové země se dostali až na Aljašku, prostopovali se Novým Zélandem i australskou pouští, zamilovali si Jihovýchodní Asii a přes Čínu, Mongolsko a Rusko se vrátili zpátky domů. V každé zemi se snažili couchsurfovat aspoň jednou a pokaždé to byl skvělý a zcela unikátní zážitek. K čemu mají v tradiční fidžijské vesnici židli? Která země je nejpohostinnější a kde to naopak vázne? A jaké to je, když k vám domů přijede Japonec?

Kateřina Krejčová vystudovala matfyz a pět let pracovala v bance jako analytik. Ráda jezdí stopem, bydlí u místních obyvatel a leze na vysoké kopce. Za zmínku stojí výstup na Mont Blanc (4810 m), Stok Kangri (6153 m) a Huaynu Potosí (6088 m), sólo přechod Pyrenejí po GR11, dobrovolnické působení v Ladáku v severní Indii, trekování v Himalájích, Svatojakubská cesta. Nejradši má ty kouty světa, kde celé dny nepotká žádného turistu a může si chodit krajinou, kudy se jí zachce.

Petr Ptáčník vystudoval mezinárodní obchod na Vysoké škole ekonomické a třináct let pracoval v bance jako analytik a manažer. Mluví anglicky, německy, francouzsky, rusky a španělsky. Má dvě děti, Lukáše (13 let) a Jáchyma (10 let), které s nimi cestovaly dva měsíce po národních parcích na západě USA. Na cestování ho baví focení neznámých míst a setkávání s lidmi, kteří vidí život z jiné perspektivy. Jejich nejdelší cestou byla šestnáctiměsíční Cesta kolem světa, o které nyní přednášejí, publikují články a píší knihu. Jejich zážitky naleznete na www.zcestykolemsveta.cz.

Vstupné 120, studenti a senioři 90 Kč

 

Chci odebírat newsletter

Kliknutím na tlačítko "Přihlásit se" souhlasím se zasíláním newsletteru na uvedenou emailovou adresu.