CS ❸ Dramaturgie a scenáristika 0+

CZ 2012, česky, 105 min
CS ❸ Dramaturgie a scenáristika

Výstavba a logika příběhu
Filmový scénář je základním podkladem pro natáčení. Před scénářem je třeba zpracovat námět a přetvořit příběh do filmové podoby. Každý příběh má svojí logiku, vytváří očekávání, která jsou či nejsou naplňovány. Výstavba filmového příběhu má svá specifika, nelze popisovat slovy to, co je potřeba ukázat obrazem. Jak vypadá filmový příběh? K čemu je dramaturg?

Hosté: Tomáš Feřtek (TV Nova)
a Tomáš Houška (Gympl, Labyrint)

*Tomáš Houška (1964)
Je pedagog, hudebník, spisovatel, scenárista a režisér. Na začátku devadesátých let se angažoval za modernizaci české vzdělávací soustavy. Je autorem řady publikací s pedagogickou tematikou, učebnic i knih beletristických. Věnuje se středověké hudbě a experimentuje s hudbou ve vztahu k psychologii a neurologii. Do světa filmu vstoupil jako spoluautor scénáře k filmu Gympl (2007), napsaného na motivy jeho románu. V říjnu bude mít premiéru jeho nový autorský žánrový film Labyrint.

Tomáš Feřtek (1962)
Zkusil studovat v osmdesátých letech na Pedagogické fakultě Univerzity Karlovy, ale nakonec dal přednost praktičtějším činnostem, jako například čerpání vody a cestování s maringotkou. Od roku 1992 pracoval v týdeníku Reflex jako reportér, šéfreportér, zástupce šéfredaktora a zase reportér. Před čtyřmi lety usoudil, že je by nebylo špatné zkusit se naučit ještě nějakou jinou profesi, proto nastoupil do developmentu televize Nova jako dramaturg a později kreativní producent detektivního seriálu Kriminálka Anděl. Dnes pracuje ve společnosti Media Pro Pictures ve stejné funkci, která zahrnuje jak dramaturgickou tak scenáristickou práci. Kromě toho založil s přáteli obecně prospěšnou společnost EDUin a věnuje se popularizaci vzdělávacích témat.*

 

Chci odebírat newsletter

Kliknutím na tlačítko "Přihlásit se" souhlasím se zasíláním newsletteru na uvedenou emailovou adresu.