CS ❼ Postprodukce 0+

CZ 2012, česky, 105 min
CS ❼ Postprodukce

Čas a dynamika ve filmu
Střih ve filmu je občas těžké rozeznat, naopak někdy diváka doslova zlobí, má pocit, že něco chybí. Filmový střih je s ohledem na práci kameramana zaměřený na dynamiku a čas ve filmu. Jakým způsobem ovlivňuje filmový střih čas a dynamiku ve filmu? Jak vypadá digitální filmový trik? Tato přednáška je spojena i s individuální možností exkurze do trikového a postprodukčního studia.

Hosté: Aleš Paroulek (Aeroškola - lektor střihu) a Patrik Velek (Hlava-ruce-srdce, Jak ulovit miliardáře)

*Aleš Paroulek (1978)
Vystudovaný lesník se rozhodl na soukromé vyšší filmové škole v Písku pro střih. Tento obor si zvolil v domnění, že je to nejvlivnější filmové řemeslo. Brzy si však uvědomil, jak je limitován natočeným materiálem a omezován neustálými připomínkami režiséra. Kromě praktické tvorby se věnuje filmové výchově na dětském filmovém soustředění Aertěk a externě spolupracuje s Aeroškolou. Mimo hraného filmu je středem jeho zájmu také teorie populárně vědeckého filmu.

Patrik Velek (1979)
Vystudoval střední fotografickou školu. Od roku 2008 má vlastní postprodukční společnost ACHTUNG 4K. Vytvořil kompletní trikovou postprodukci u filmů Gympl, Ulovit miliardáře, Hlava-ruce-srdce a u reklam na Fernet 8000, Studentskou pečeť, pro TOP 09 atd. Digitálně restauroval se svou společností ACHTUNG 4K Údolí včel. V současnosti se specializuje na zpracování dat ve vysokém rozlišení (převážně filmů ve 4K) z kamer REDCAM a přidružený servis.*

 

Chci odebírat newsletter

Kliknutím na tlačítko "Přihlásit se" souhlasím se zasíláním newsletteru na uvedenou emailovou adresu.