Cyklocestování | Blok C 0+

120 min
Cyklocestování | Blok C

S kočárky na vrcholy

V sobotu 15. září 2012 se uskutečnilo jedenácté hromadné vytlačení kočárků (samozřejmě včetně potomků) na nejvyšší horu Beskyd, z Papežova až na vrchol Lysé (8,5 km). Na startu se sešlo přibližně 35 kočárků, doprovodné týmy, další rodiče a děti, které už z kočárků vyrostly, psí kamarádi...

Manželé Hervéovi - Cesta kolem světa, která se protáhla na 14 let

1. dubna 1980 vyjeli dva mladí Francouzi na kolech na cestu kolem světa, která, jak si mysleli, měla trvat asi tři roky. Dobrodružství se ve skutečnosti protáhlo na čtrnáct let. Za tu dobu ujeli více než 150 000 kilometrů a projeli 66 zemí pěti kontinentů. 
Francoise, 21 let – studentka bytové architektury a Claude, 25 let – ortoped-protetik se rozhodli opustit všechno, aby poznali svět vlastníma očima. Po 13 měsících cestování a ujetí 20 000 km uzavřeli v pákistánském Karáčí sňatek. Mimořádné však bylo hlavně to, že se jim během cesty narodila dcerka Manon, s níž pokračovali v putování od jejich šesti týdnů věku až do šesti let, kdy musela do školy.

Francoise a Claude se zapsali do velké rodiny spisovatelů – cestovatelů. Do popředí u nich vystupuje lidský rozměr této mimořádné cesty, na které kromě krajin poznávali lidi a jejich kultury. Jejich vyprávění i kniha jsou ódou na život a přátelství mezi lidmi.  

 

Chci odebírat newsletter

Kliknutím na tlačítko "Přihlásit se" souhlasím se zasíláním newsletteru na uvedenou emailovou adresu.