FESTMICHAEL 2011 0+

various, CZ 2011, česká verze, 100 min
FESTMICHAEL 2011

FESTMICHAEL - druhý ročník přehlídky prací studentů školy Michael - Vyšší odborné školy umělecké a reklamní tvorby a střední školy umělecké a reklamní tvorby. Odborná porota v čele s režisérem Jaroslavem Brabcem, vedoucím oboru Filmová tvorba, a Fero Feničem, proslulým filmovým režisérem, scénáristou, dokumentaristou, v rámci projektu FESTMICHAEL ocení nejlepší filmové práce.

Vstup volný.

FESTMICHAEL prezentuje divákům 22 krátkých filmových cvičení studentů oboru Filmová tvorba. V prvním ročníku studenti realizují cvičení „ABCD“, ve kterém si ověří užití základní filmové terminologie. Druhým cvičením je „Popis práce“, které bývá tradičním cvičením téměř na všech filmových školách.

Jak vidí studenti druhého ročníku sami sebe? To nám předvedou v „Rozhovoru“. Reálové hrané cvičení „První rande“ o obsahu vypovídá téměř vše…

„Rozhovor“ – k realizaci prvního publicistického cvičení ve třetím ročníku je užito dvou kamer. Moderátor s hostem /studentem/ diskutují na aktuální téma… Druhé cvičení, které vyžaduje studentovu schopnost vyjádřit se obrazem, se jmenuje „Obrazová báseň“. Studenti čtvrtého, maturitního ročníku, natáčí dva filmy. Krátkou televizní reklamu „Boty Soho“. A následně „společné“ cvičení, které je koncipováno tak, aby si studenti osvojili základní návyky natáčení ve filmovém štábu. Studenti si určí úlohu jednotlivých filmových profesí a v nich realizují film, jehož scénář společně připravují v hodinách Filmové tvorby. Jednotliví studenti se na festivalu prezentují vždy jedním filmem. Novinkou letošní přehlídky jsou filmy studentů Soukromé střední umělecké školy filmové z Košic.

Více na www.skolamichael.cz.

 

Chci odebírat newsletter

Kliknutím na tlačítko "Přihlásit se" souhlasím se zasíláním newsletteru na uvedenou emailovou adresu.