FESTMICHAEL 0+

various, CZ 2010, 120 min
FESTMICHAEL

První ročník přehlídky prací studentů školy reklamní tvorby Michael – FESTMICHAEL. Odborná porota v čele s režisérem Jaroslavem Brabcem, vedoucím oboru Filmová tvorba, v rámci projektu FESTMICHAEL ocení nejlepší filmové práce.
Vstup volný.
FESTMICHAEL prezentuje divákům 35 krátkých filmových cvičení studentů oboru Filmová tvorba (stopáž od 30s do 6 min). V prvním ročníku studenti realizují cvičení „Abeceda záběrů,“ ve kterém si ověří užití základní filmové terminologie. Druhým cvičením je „Popis práce“, které bývá tradičním cvičením téměř na všech filmových školách.
Jak vidí studenti druhého ročníku sami sebe? To nám předvedou ve filmovém skeči „Autoportrét.“ Reálové hrané cvičení „První rande“ o obsahu vypovídá téměř vše…
„Rozhovor“ – k realizaci prvního publicistického cvičení ve třetím ročníku je užito dvou kamer. Moderátor s hostem /studentem/ diskutují na aktuální téma…
Druhé hrané reálové cvičení již charakterizuje sám název - „Překvapení.“ Třetí cvičení, které vyžaduje studentovu schopnost vyjádřit se pouze obrazem a hudbou, se jmenuje „Snění - I ve škole se dá snít“.
Studenti čtvrtého, maturitního ročníku, natáčí dva filmy. Krátkou televizní reklamu „Boty Soho“. A následně „společné“ cvičení, které je koncipováno tak, aby si studenti osvojili základní návyky natáčení ve filmovém štábu. Studenti si určí úlohu jednotlivých filmových profesí a v nich realizují film, jehož scénář společně připravují v hodinách Filmové tvorby. Jednotliví studenti se na festivalu prezentují vždy jedním filmem.

 

Chci odebírat newsletter

Kliknutím na tlačítko "Přihlásit se" souhlasím se zasíláním newsletteru na uvedenou emailovou adresu.