Forman vs. Forman | European Cinema Night 0+

2019, 300 min
Forman vs. Forman | European Cinema Night

Hradec Králové bude jedním z 54 evropských měst, které se zúčastní projektu European Cinema Night v prvním prosincovém týdnu. Přijďte se večer 6. prosince podívat na promítání filmu Heleny Třeštíkové Forman vs. Forman a oslavme společně evropské filmové dědictví.

▒▒ Vstup volný ▒▒

Harmonogram:

18:00 Lásky jedné plavovlásky
20:30 Forman vs. Forman

Film uvede Helena Třeštíková. Po projekci bude následovat debata a slavnostní koktejl s drobným občerstvením.

Výstava FILMY MILOŠE FORMANA

Součástí večera bude výstava, která představí plakáty k filmům Miloše Formana. K vidění budou autorské výtvarné plakáty z 60. let ke kultovním filmům Hoří má panenko, Lásky jedné plavovlásky, Černý Petr a mnohé další. Součástí výstavy bude i plakát k filmu Konkurs, který vytvořil (jako svůj jediný návrh) Jiří Šlitr.
Československé plakáty k Formanovým filmům pak doplní plakáty zahraniční (polské, maďarské, kubánské...).▪ ▫ Lásky jedné plavovlásky ▪ ▫

Hrdinkou filmu Lásky jedné plavovlásky je mladičká blondýnka Andula. Žije na internátě v malém středočeském městečku, kde na jednoho muže připadá deset žen - a většina je stejně ženatých. Andula touží, stejně jako většina jejich kamarádek, po trošce prosté lidské lásky. Je nezkušená, snadno uvěří slibům a lichotkám. Prožije trapný večer ve společnosti tří obstarožních záložáků a téměř podlehne jednomu z nich - Vacovskému. Až se konečně objeví ten pravý - mladý klavírista Milda. Když s ním stráví noc, je přesvědčena, že právě on je ten pravý. Vypraví se za svou láskou do Prahy. Když se seznámí s chlapcovými rodiči, zjistí, že vše je jinak...

▪ ▫ Forman vs. Forman ▪ ▫

Snímek, který vznikl v česko-francouzské koprodukci společností Negativ, Alegria, České televize a ARTE, je uceleným životním portrétem jednoho z předních českých režisérů Miloše Formana, sumarizuje jeho životní cestu, na níž se prolíná přízeň s ranami osudu, osobní pátrání i tápání. Snímek je koláží často neviděných soukromých oficiálních archivů i autobiografického vzpomínání, které namluvil režisérův syn Petr.

 

Chci odebírat newsletter

Kliknutím na tlačítko "Přihlásit se" souhlasím se zasíláním newsletteru na uvedenou emailovou adresu.