Frankenstein | Royal Opera House 12+

Choreografie: Liam Scarlett, GB 2014, 150 min
Frankenstein | Royal Opera House

Světová premiéra nového celovečerního baletu choreografa Liama Scarletta na motivy mistrovského díla spisovatelky Mary Shelley.

Liam Scarlett je rezidenční umělec baletního souboru Královského baletu. Ve svých baletních choreografiích spojuje vysoce expresivní pohyb, sofistikovanou hudbu a temnou psychologickou analýzu. Mezi díla, která vytvořil pro Královský balet, patří například Asphodel Meadows (Asfodelové louky), Sweet Violets (Sladké fialky) nebo The Age of Anxiety (Věk úzkosti), která jsou uváděna na hlavní scéně, a Hansel and Gretel (Perníková chaloupka) na studiové scéně Linbury Studio Theatre. Jeho prvním celovečerním dílem, které bude uvedeno na hlavní scéně, je právě Frankenstein - adaptace gotického románu spisovatelky Mary Shelley, který je příběhem o morálce a potřebě lásky, přátelství a porozumění.

Při tvorbě svého nového díla Scarlett oslovil řadu osvědčených spolupracovníků. Americký skladatel Lowel Liebermann, jehož Klavírní koncert č. 1 tvoří hudební podklad Scarlettovy Viscery, zkomponoval pro inscenaci novou hudbu. Výpravu navrhl John Macfarlane (Asphodel Meadows, Sweet Violets, The Age of Anxiety) a autorem světelného designu je David Finn.

 

Chci odebírat newsletter

Kliknutím na tlačítko "Přihlásit se" souhlasím se zasíláním newsletteru na uvedenou emailovou adresu.