Fresh Selection - pět filmových nadějí 0+

Various, Various 2006, various, 60 min
Fresh Selection - pět filmových nadějí

Filmy, které Programová rada festivalu Fresh Film Fest letos nominovala pro prestižní sekci Fresh Selection - Pět filmových nadějí na 43. ročník MFF Karlovy Vary, jsou ukázkou tvorby studentů, kteří vědí, že smyslem tvorby – slovy režiséra Evalda Schorma – není JAK, ale CO.

Kolekce zahrnuje dva hlavní vítěze loňského ročníku festivalu Fresh Film Fest, snímek Lilli finské režisérky Oliwie Tonteriové, jenž vznikl v produkci filmové školy UIAH v Helsinkách, a snímek Mléčné zuby maďarského režiséra Tibora Banoczkiho, vyprodukovaný britskou národní filmovou školou NFTS v Beaconsfieldu. Oba snímky, podobně jako film Iana Mackinnona Adjustment, byly uvedeny na řadě nejvýznamnějších filmových přehlídek, mj. v Annecy či Clermont-Ferrandu, a získaly řadu ocenění. Domácí tvorbu zastupuje také již mnohokrát mezinárodně oceněný absolvent katedry animované tvorby FAMU Miloš Tomić, a to se svým dosud posledním snímkem Tašky. Brazilsko-argentinský film Pozvání na večeři se soudruhem Stalinem (Convite para jantar com o camarada Stalin) režisérů Ricarda Alvese Juniora a Gianfranca Rolanda je na MFF KV uveden v předpremiéře a bude součástí programu následujícího 5. ročníku Fresh Film Festu, který proběhne od 27. do 31. srpna v Karlových Varech.

Filmy: - Adjustment, r. Ian Mackinnon, VB, 2006, 7 min - Lilli, r. Oliwia Tonteri, FI, 2007, 26 min - Mléčné zuby, r. Tibor Banoczki, VB, 2007, 11 min - Pozvání na večeři se soudruhem Stalinem, r. Ricardo Alves Junior, Gianfranco Rolando, BR - ARG, 2007, 10 min - Tašky, r. Miloš Tomić, ČR, 2007, 4 min

 

Chci odebírat newsletter

Kliknutím na tlačítko "Přihlásit se" souhlasím se zasíláním newsletteru na uvedenou emailovou adresu.