Gary Lucas Plays Spanish Dracula 0+

Enrique Tovar Alvalos, George Melford, E 1931, španělsky / anglické titulky, 104 min
Gary Lucas Plays Spanish Dracula

Filmová klasika s živým hudebním doprovodem.

Vstupné: 150 Kč v předprodeji, 225 Kč na místě. 
Rezervace je nutné vyzvednout nejpozději 11.12.2013, nevyzvednuté rezervace po tomto datu budou stornovány.

 

Kytarový virtuos Gary Lucas přijíždí v prosinci do ČR představit unikátní projekt spojující živý koncert a film. Málo známou, kritiky velmi ceněnou španělskojazyčnou verzi filmu Dracula z roku 1931 Lucas živě doprovází zčásti komponovaným a zčásti improvizovaným soundtrackem.

Živá hudba Garyho Lucase se proplétá filmem a podbarvuje dialogy i dlouhé záběry, jež původně obsahovaly pouze zvukové efekty: „Lucas, usazený před plátnem s několika pedály a dvěma kytarami, vysílá směrem k publiku téměř nepřetržitý proud zvuků připomínajících gotické varhany, řítící se vodu nebo tikot hodin, temné country hrané se slidem na malíčku či zlověstné flamencové rytmy,“ popisuje recenze v The Guardian.

GARY LUCAS

Gary Lucas je kytarista a producent známý především z působení v kapele Captain Beefheart a z četných spoluprací s legendárními hudebníky (např. Jeffem Buckleym, Lou Reedem či Nickem Cavem). Americký časopis Rolling Stone jej nedávno nazval „zázrakem moderní kytary“ a New York Times jeho hru popisují jako virtuózní a originální, mystickou a vtipnou.

DRACULA - verze ve španělštině

Druhá, alternativní verze Draculy z roku 1931, je většině filmových fanoušků neznámá. Vznikala po nocích ve stejných kulisách jako slavný Dracula Toda Browninga s Belou Lugosim v hlavní roli. Se stejným scénářem, ale se španělsky hovořícími herci a produkcí. Film 80 let po svém vzniku (značnou část tohoto období byl považován za ztracený) sklízí nadšení kritiky i diváků.

Hodnocení a recenze

 

Chci odebírat newsletter

Kliknutím na tlačítko "Přihlásit se" souhlasím se zasíláním newsletteru na uvedenou emailovou adresu.