Generace B 0+

(Generation B), Pieter Van Hees, B 2017, holandsky / anglické a české titulky, 70 min
Generace B

Projekce je součástí akce Serial Killer, soutěžního festivalu seriálů střední a východní Evropy. Jednotlivé vstupenky i akreditace na celý festival naleznete ZDE

Vstupenky nelze zakoupit na pokladně kina, nýbrž v akreditačním centru festivalu, umístěném ve spodním podlaží, před vstupem do sálu kina Scala.

Jsme v Belgii blízké budoucnosti. Uhodila hluboká ekonomická krize a mladá generace je bez šance na normální život. Musí squatovat a zaměstnání shánět přes známosti nebo pracovat ilegálně. Hlavní hrdina Jonas se dostává k jobu v podzemním call centru, který mu zajistí i postel v přilehlém sdíleném bytě se spolubydlícím burcujícím k revoluci. Chce svrhnout starší generace, které mileniály nechaly napospas tržním podmínkám. Jonas ale touží ze všeho nejvíc dostat zpátky svoji holku. Belgická komediální dystopie stand-up komika Joosta Vandecasteelese si dělá legraci z generačních rozdílů, konzumerismu i mileniálské apatie.  Podle scenáristky a představitelky hlavní postavy Siri Seljeseth seriál popisuje, jak se ve světě snaží uchytit generace, které s nabídkami práce nikdo nevolá.

Hodnocení a recenze

 

Chci odebírat newsletter

Kliknutím na tlačítko "Přihlásit se" souhlasím se zasíláním newsletteru na uvedenou emailovou adresu.