Gesta smíření 0+

(Gesten Der Versoehnung), různí/various, 2000, 0 min

Cílem soutěže krátkých filmů, kterou vypsal Fond „Vzpomínka a budoucnost“ společně s Goethe-Instituty v Bělorusku, Německu, Estonsku, Izraeli, Lotyšsku, Litvě, Polsku, Rusku, České republice, Ukrajině a ve Spojených státech, bylo Vyjádřit gesta smíření v otevřeném kreativním procesu.

HLINĚNÝ HOLUB /TONTAUBE ČR 2005, režie Miloš Tomic, 6:45 min Milostná hra mileneckého páru, která je naráz přerušena odchodem muže do armády. Dlouhé, smutné loučení, které stále zůstává hrou.

BERLÍNSKÝ DENÍK NĚMECKO/IZRAEL 2005, režie Ester Amrami, 15 min, německy s angl. titulky Krátký hraný dokument portrétuje život mladé Izraelky v Berlíně formou videopozdravu prarodičům v Izraeli, kteří ve třicátých letech 20. stol. museli emigrovat.

BURZA PŘEDSUDKŮ/BÖRSE DER VORURTEILE ČR 2005, režie Ivo Bystřičan, Kateřina Kačerovská, Radovan Síbrt, 15 min, česky a německy s angl. titl Čeští a němečtí historikové přicházejí do muzea, aby navrhli výstavu o česko-německých vztazích. Hádka plná urážek ukončí tento záměr. Paradokumentární film o Češích a Němcích, o jejich rozporuplných verzích historie, o předsudcích, klišé a mikrokosmosu společného soužití.

2800 KM OD DOMOVA NĚMECKO/RUSKO 2005, režie Daniel Erb, 19 min, německy s angl. titulky Někde ve stepi na jihu Ruska. Hans z Duryňska cestuje svým jeepem. Po několika hodinách zastaví a začne kopat…

BEZE SLOV/OHNE EIN EINZIGES WORT IZRAEL 2005, režie Alex Kreindlin, 10:30 min Černobílá němá komedie, která vše znázorňuje tak zmateně, až tím situaci vlastně objasní.

ZÁKONITOSTI ŽIVOTA VČELSTVA/GESETZLICHKEITEN DES LEBENS EINES BIENENVOLKS ČR, režie Radek Tůma, 8:45 min, česky s anglickými titulky Film je pansofickou studií o příčinách a důsledcích zániku jednoho včelstva během 2. světové války.

 

Chci odebírat newsletter

Kliknutím na tlačítko "Přihlásit se" souhlasím se zasíláním newsletteru na uvedenou emailovou adresu.