Gymnázium Elišky Krásnohorské uvádí: Psycho | FilmŠejk 0+

Alfred Hitchcock, USA 1960, anglicky / české titulky, 109 min

žáci, studenti a učitelé ZŠ a SŠ | vstupné: 30 Kč

Tuto projekci nestárnoucího klasického hororu má na starost Gymnázium Elišky Krásnohorské. I vaše škola nebo třída se může podílet na dramaturgii filmového klubu. Stačí se přihlásit, vybrat film, s naší pomocí připravit úvod, moderovat diskuzi, vymyslet další doporvodný program a zúčastnit se soutěže o nejlepší školou připravenou projekci.

Projekce FilmŠejku jsou pro všechny žáky, studenty a učitele ZŠ a SŠ za 30 Kč (po předložení průkazu, např. ISIC/ITIC), pro ostatní diváky za běžnou cenu.

Přiznejme si, že totožnost vraha z filmu Psycho většinou známe. Proč tedy vyrazit znovu na film, když už dlouho předvídám finální pointu? Hlavně kvůli samotnému filmovému tvaru – snímku, který dokazuje, čím vším může filmové umění být a jak jej může přetavit geniální režisérská osobnost. Hitchcock pracuje v Psychu se zdánlivě danými žánrovými pravidly příběhu ženy s balíkem peněz na útěku, které neváhá převracet a diváka šokovat jejich porušováním. V dnešní době dekonstrukce žánrů nic překvapivého – Psycho ale bylo v tomto ohledu na startovní čáře a nejenom „sprchová“ scéna v nás dokáže stále vyvolat pocit děsivého mrazení v zádech.

Hodnocení a recenze

 

Chci odebírat newsletter

Kliknutím na tlačítko "Přihlásit se" souhlasím se zasíláním newsletteru na uvedenou emailovou adresu.