Hangmen | NT Live 0+

Matthew Dunster, GB 2015, anglická verze / české titulky, 180 min

Držitel Oscara Martin McDonagh (divadelní hry Osiřelý západ, Mrzák Inishmaanský, film V Bruggách) se po dvanácti letech vrátil na londýnské jeviště s další skvělou černou komedií. Divácky i kriticky oblíbená novinka nominovaná na tři ceny Olivier se odehrává v den, kdy Británie zrušila trest smrti.

Představení v režii Matthewa Dunstera už získalo Evening Standard Award za nejlepší scénu a nyní je nominované na ceny Olivier za nejlepší novou hru, režii a scénu. Kromě kritického úspěchu se těšilo i mimořádnému diváckému zájmu. Hra měla premiéru na podzim 2015 ve slavném nekomerčním divadle Royal Court, NT Live inscenaci natočilo během její druhé štace v divadle Wyndham’s na West Endu, kde se hrála od 1. prosince do 5. března.

Ve své malé hospodě v severoanglickém Oldhamu je Harry Wade (David Morrissey – Živí mrtví, Vražda v Orient Expressu, Králova přízeň) něco jako místní celebrita. Ovšem co bude druhý nejlepší popravčí v Anglii dělat v den, kdy v Británii zrušili trest smrti pověšením?

Jeden začínající novinář se nemůže dočkat, jak bude Harry na tuto zprávu reagovat. V hospodě ale kromě reportéra a štamgastů posedává i Wadeův bývalý asistent Syd (Andy Nyman – Peaky Blinders Gangy z Birminghamu, Horší než smrt) a podivný mladík Moody (Johnny Flynn – Sils Maria, divadelní Richard III. a Večer tříkrálový s Markem Rylancem). A oba mají pro svou návštěvu postranní motivy…

 

Chci odebírat newsletter

Kliknutím na tlačítko "Přihlásit se" souhlasím se zasíláním newsletteru na uvedenou emailovou adresu.