Kdo si myslíš, že jsi? | Blok krátkých filmů 15+

(Fais pas genre), Marie Loustalot; Stuart McLaughlin; Sheldon Lieberman, Igor Coric; Wu Tsang; Alicya Eyo, Sophy Holland, D, F, IRL, AUS, USA, GB, 2013, původní znění/české a anglické titulky, 91 min

Kdo si myslíš, že jsi?

Jeden den v životě roztomilého Arnoulda, který býval Alice. Poté, co ráno narazí na svou ex-přítelkyni, která ho pozná jen s obtížemi a pracovní pohovor také nejde podle plánu, vyráží do baru, kde se karta konečně obrací.

Motýl

Existuje spojitost mezi Aspergerovým syndromem a transgender osobami? Příběh transgender páru se snaží tuto otázku zodpovědět. Dospívání Karla a Adriane nebylo lehké, ale nakonec k sobě našli partnera, což je pro oba výzvou i výhrou zároveň.

Teagan

Možná, že jsem měl štěstí nebo je svět přeci jen lepším místem, než jsem si myslel, když jsem byla ještě mužem. Povzbudivé animované zpracování vlastní cesty k tomu být ženou plnou pochybností a obav z přijetí okolí, které se naštěstí nenaplnily.

Na svátek mrtvých

Zatímco se Chicana připravuje na svátek mrtvých, navštíví ji nezvaný host. Toto setkání ji znovu nutí přijmout skutečnost, že její dcera, jejíž památku dnes uctívá, na své dívčí jméno už neslyší a schované šaty by si nikdy neoblékla.

Drže se!

Adam, opojen svým pozdním coming outem, si užívá nově nabyté svobody v rámci londýnské gay scény, dokud nepotká mladičkého křehkého Rockyho. Bezstarostné randění změní Rockyho brutální napadení, po kterém se Adam musí vyrovnat se svými předsudky.

Lítat sama

Robina Asti se narodila v roce 1921 jako muž. Robina je pilotka, létá a také učí létat jiné. Možná je to právě nadhled pilotní kabiny, který jí v jejím úctyhodném věku dal sílu vytrvat v domáhání se svých práv až do úspěšného konce.

 

Chci odebírat newsletter

Kliknutím na tlačítko "Přihlásit se" souhlasím se zasíláním newsletteru na uvedenou emailovou adresu.