Kultura se dá dělat i jinak 0+

různí autoři, CZ 2008, česká verze, 75 min
Kultura se dá dělat i jinak

Chtěli by jste se stát na jeden den umělcem, účinkujícím nebo organizátorem? My vám to umožníme. Večer na téma netradičních festivalů, které nejsou obehnány masivní reklamou, sponzory a hlavně vám nenabízejí jen pasivní zábavu nad předem připraveném programu.

Těžištěm večera bude Freeze fest, který jako naprostý fenomén vstoupil do kulturního dění loni na podzim. Myšlenka uskutečnit festival, který by poskytl tvůrčí svobodu všem a bez výjimky, vznikla v hlavě skupinky obyčejných lidí z různých věkových skupin a zájmových končin. Ty už totiž nebavily masové stereotypní akce a festivaly, kterých se každoročně koná stále více, ale ve své podstatě se neliší jedna od druhé. Rozhodli se udělat festival svůj, vlastní, kde nebudou kladena žádná omezení. Festival, kde by každý dostal prostor a možnost se jakkoli umělecky vyjádřit, festival s absolutní interakcí, kde se smaže rozdíl mezi účinkujícím, organizátorem a divákem.

Freeze fest však rozhodně není jediný, který stojí za pozornost. Stačí jen zapátrat u nás i v zahraničí a objeví se Bio festivaly, Trhák Smysly fest, Fusion fest nebo Boom fest.

Partnerem večera je sdružení Kultura jinak. Po projekci bude následovat debata s organizátory festivalu.

 

Chci odebírat newsletter

Kliknutím na tlačítko "Přihlásit se" souhlasím se zasíláním newsletteru na uvedenou emailovou adresu.