Labo – experiment a nové směry | 2012 0+

various, 0000, původní znění / české a anglické titulky, 90 min
Labo – experiment a nové směry | 2012

Název sekce, odkazující k experimentování a pokusům, napovídá, že představuje filmy, jež vznikly s využitím nových technologií nebo méně obvyklých postupů a jen zřídka se opírají o tradiční způsob vyprávění příběhů. Osm filmů, které letos v této sekci uvidíte, se pokouší nabourat tradiční formy filmového média a nabízejí trochu jinou podobu filmového zážitku.

Hvězdný prach
Nicolas Provost, B, 2010

Podivná kriminální story odehrávající se v kulisách Las Vegas za účasti skutečných hollywoodských hvězd. Zkoumání hranic mezi realitou a fikcí za pomoci skryté kamery, snímající všednodenní ruch, jenž se následně proměňuje ve velkolepou fikci díky postupům, jež používá ve svých vyprávěních Hollywood.

Diane Wellingtonová
Arnaud des Pallières, F, 2010

Patnáctiletá Diana Wellingtonová zmizela v Severní Dakotě v roce 1938. Právě ji našli.

Nespavost nezabíjí
Marko Meštrovic, HR, 2010

Co se stane, když sny ovládnou realitu?

Zkouška z dospělosti
Andrew Kavanagh, AUS, 2010

V tomto morbidním pojetí středoškolské oslavy se střetávají moderní a starověké rituály. Opravdu jsme natolik pokročili ve vývoji, nebo se jen schováváme za závoj společenských konvencí?

Pořád dokola
Clemens Kogler, A, 2011

Film vytvořený originální technikou „phonovideo,“ která umožňuje tvorbu filmu analogovou cestou pomocí zobrazovací techniky a mícháním obrazu obdobným postupem, jakým dýdžejové míchají hudbu. Veškerá animace je vytvořena použitím videomixéru a speciálních disků, ručně manipulovaných na talířích gramofonu.

Lady Crush
Hanna Sköld, S, 2011

Tři osamocení lidé chtějí odejít někam jinam. Absurdní asociační příběh o lásce, napodobování a touhy po zviditelnění.

Vnější svět
David O'Reilly, IRL - D, 2010

Film o chlapci, který se učí hrát na piano a hledá nové způsoby vyjádření. Skutečně temné, ale i úsměvné zamyšlení nad obavami a neurózami moderního života.

We Want War
Daniel Askill, GB, 2009

Videoklip k sedmiminutové písni britské skupiny These New Puritans z rukou Daniela Askilla, autora legendárního We Have Decided Not to Die.

 

Chci odebírat newsletter

Kliknutím na tlačítko "Přihlásit se" souhlasím se zasíláním newsletteru na uvedenou emailovou adresu.