Letná sobě! | Zažít město jinak 0+

(Letná sobě!), various, CZ 2011, česká verze, 60 min
Letná sobě! | Zažít město jinak

Letná sobě! je architektonická iniciativa, která vznikla na základě absence veřejné diskuse nad aktuálními palčivými architektonickými problémy čtvrti. Jejím cílem je nejen informovat, ale i aktivovat a sdružovat občany letenské čtvrti. Iniciativa vydává noviny a další tiskoviny, pořádá přednášky, diskuse, pikniky, procházky atd.

Letná je čtvrť v centru města a zároveň svět sám pro sebe. Jako historická čtvrť má působivý městský charakter, bohatý kulturní život a zároveň je obklopena rozlehlými parky. Má všechny předpoklady být jedním z nejpříjemnějších míst pro život v Praze. Přesto se v posledních letech setkáváme s projekty a zásahy, které její genius loci ignorují nebo dokonce poškozují. I díky nim je Letná čím dál křehčím organismem, jehož dlouhodobá budoucnost záleží na dnešních zásadních rozhodnutích. Letná potřebuje pochopení a vizi, která ji umožní nejen zachovat její jedinečnost, ale ještě ji umocnit promyšleným urbanismem a kvalitní soudobou architekturou. Nezávislá iniciativa Letná sobě! se pokouší pojmenovat hlavní problémy dnešní Letné a otevřít v diskusích cestu k jejich řešení.

V sobotu 24. září 2011 proběhne již šestý ročník pouličního happeningu Zažít město jinak - celodenní slavnost v ulicích Prahy i Velká podzimní cyklojízda. Zapojte se do přeměny pražských ulic a představte váš nápad využití jindy obsazeného uličního prostoru! Ulice Fr. Křížka bude tento den také bez automobilů a pouze pro pěší či cyklo provoz a místo bude oživeno tak jako jinde v tento den. Začínáme ve 13:00, kolem 15:00 sem dorazí část lidí z cykojízdy, kdy zároveň začne program pro děti (a rodiče) a to jak venku, tak v kině. Před kinem budou rozličné stánky, bary i hudba. Na akci se podílí také Alfred ve dvoře, proto čekejte i performance a divadlo. V 18.00 se program přesouvá dovnitř. Bude např. projekce Dva muži v Bogotě a Strom života.

 

Chci odebírat newsletter

Kliknutím na tlačítko "Přihlásit se" souhlasím se zasíláním newsletteru na uvedenou emailovou adresu.