Lunchmeat Festival 2011 0+

various, various 2011, 60 min
Lunchmeat Festival 2011

18:00 přednášky hostů (Niño Viejo & B. Edelstein)
20:00 Za hranicí plátna / série audiovizuálních vystoupení (B. Edelstein + S. Buchanan, Nohista, Skyence + J. Timpernagel)


Série audiovizuálních vystoupení nazvaná Za hranicí plátna si klade otázku co je u audiovizuálního díla důležitější, zda obraz či zvuk. Do biografu zavítá třetí a čtvrtý rozměr a herci z masa a kostí budou tentokrát stát před plátnem. V rámci Lunchmeat festivalu, mezinárodního svátku elektronické hudby, vizuálního umění a nových médií, proběhne Okem (a uchem) něco těžko definovatelného, vystoupení na pomezí filmu, videoartu, VJingu, instalace a bez pochyb i hudby.

Před těmito uměleckými prezentacemi se odehrají přednášky španělské umělecké skupiny Niño Viejo, která v rámci festivalu představí svůj hlavní vizuální program o den později v klubu MeetFactory. Dalším přednášejícím bude B. Edelstein, spoluzakladatel jednoho z nejprogresivnějších AV festivalů na světě.
Více informací naleznete zde


Boris Edelstein (CH) + Steve Buchanan (USA)
Spojení dvou vizionářů. Umělci budou v Praze v rámci 14denního rezidentního programu vytvářet site specific 2.0 verzi svého úspěšného projektu Cannon Canon. Boris Edelstein je tvůrce jednoho z nejpoužívanějších VJských softwaru, programu Modul8, a jeden ze zakladatelů proslulého švýcarského festivalu Mapping, který se věnuje všem nově nalezeným oblastem vizuálního umění. Steve Buchanan je hudebník známý pro svůj neortodoxní přístup v tvorbě. Jeho step piáno vydává tóny jak v kompozicích klasické hudby, tak na večírcích experimentální elektroniky. V rámci Cannon Canon zkoumá kánony a principy v umění, historii, vědě, politice a ekonomii; školometské cestě se přitom obloukem vyhýbá.

Nohista (PT)
Portugalský videoumělec představí svou audiovizuální show Nobody. Smícháním abstrakce s pohybem mechanického těla, Nohista živě vytváří vizuální a hudební tanec. Na bázi percepce a iluze ožívá velmi intenzivní smyslová performance, kde se obraz stává hudebním nástrojem. Watch, listen and feel!

Skyence (DE) + Johannes Timpernagel (DE)
Jochen a Johannes se spolu v minulosti setkali dvakrát při tvorbě velmi úspěšných videoklipů. Na půdě Oka dostanou možnost spolu poprvé za jejich kariéru vystoupit živě. Zvukově se bude a/v vystoupení pohybovat v hladinách basu, soulu a hluboké elektroniky v perfektní symbióze stylů a tónů. Obraz je zde vlnami jemně a citlivě reagujícími na proudy energie, které vám budou prostřednictvím posíleného soundsystému servírovány ve velmi hutných dávkách!


cena na místě 150 Kč
pernamentka na oba dny festivalu
do 4.3. 370 Kč + poplatky
do 17.3. 430 Kč + poplatky

 

Chci odebírat newsletter

Kliknutím na tlačítko "Přihlásit se" souhlasím se zasíláním newsletteru na uvedenou emailovou adresu.