Malý velký svět 0+

various, 0000, původní znění / české a anglické titulky, 62 min
Malý velký svět

Letos poprvé jsme připravili i pásmo určené dětem ve věku od 9 do 11 let. Vybrali jsme pro ně hravé, vtipné filmy, plné fantazie, v nichž se hlavní hrdinové vyrovnávají s podobnými situacemi jako jejich vrstevníci kdekoli na světě.

Děti v těchto pěti krátkých příbězích s kouzelnou bezprostředností překonávají své handicapy, bojují s ústrky a zklamáním, trápí se, touží po uznání, přátelství, a hlavně – a to je asi nejdůležitější – neztrácejí naději.

Lexdisie
Marc Reisbig, N - PL, 2010

Příběh o chlapci bojujícím s dyslexií. Chaotická slova ožívají a předvádí se v rozmanitých tvarech. Hrozí, že ho přemohou. Chlapec musí svojí obrazotvorností překonat noční můru, která ho sužuje.

Fantastická trojka
Esben Toennsen, DK, 2009

Devítiletý Casper vypráví ve škole o svém tatínkovi a jeho trochu nudné práci ve veřejných službách. V noci se ale tatínek mění v superhrdinu, který se svými třemi pomocníky pomáhá celému městu. Teď je třeba přesvědčit celou třídu, že jeho příběh o superhrdinech je pravdivý…

Mraky z vaty
Samuel Dore, GB, 2011

Michael, jedenáctiletý neslyšící chlapec, žije pouze se svou sestrou. Z vaty a papíru si buduje vlastní malý svět, kam utíká před starostmi všedního dne. Podaří se mu nakonec najít své místo ve skutečném životě?

Šibenice
H. Ramsdal - C. Semec, N, 2007

Co se stane, když se desetiletá Miriam zamiluje do Staleho, ale neumí vyslovit „S“? Příběh o odvaze a o tom, co by si Miriam, ze které si spolužáci dělají legraci, protože šišlá, nikdy předtím nedovolila. Teď je čas zahrát si šibenici…

Mše svatá
Peter McDonald, IRL, 2010

Damian je ministrantem v kostele. Když je na poslední chvíli povolán sloužit při důležité mši jejich farnosti, je postaven před těžké rozhodování. Čelí dvěma závažným volbám. Podřídit se, nebo se oddat své životní vášni, fotbalu.

 

Chci odebírat newsletter

Kliknutím na tlačítko "Přihlásit se" souhlasím se zasíláním newsletteru na uvedenou emailovou adresu.