Marná lásky snaha 0+

(Love's Labour's Lost), Christopher Luscombe, GB 2015, anglicky / české titulky, 135 min
Marná lásky snaha

Léto 1914. Aby se mohli věnovat pouze studiu, Král a jeho přátelé přísahají, že se po tři roky vyhnou společnosti žen. Jenže jen chvíli poté přijíždí na návštěvu Francouzská princezna se svými dvorními dámami, které jejich odhodlání řádně otestují.

Shakespearova jiskřivá komedie s potěšením propaguje a poté rozkládá nerealistický slib, čímž poťouchle naznačuje, že právě studium opačného pohlaví je tou nejvyšší ze všech akademických snah. Až na konci hry je veselí utnuto, když milenci souhlasí s tím, že stráví nějaký čas od sebe - aniž by věděli, že svět kolem nich brzy naprosto změní válka, která má ukončit všechny války.

Stejné herecké obsazení, jemuž vévodí Michelle Terry známá i z produkcí NT Live (Konec dobrý, vše dobré, Komedie omylů), se objevuje i v komedii Zdárná lásky snaha, obvykle známé pod názvem Mnoho povyku pro nic. Obě hry režíruje Christopher Luscombe, který Shakespeara inscenoval už na jevišti divadla Globe a Regent's Park Open Air Theatre. Režíroval i několik muzikálů, včetně Spamalotu.

Představení uvádí divadlo Royal Shakespeare Theatre ve Stratfordu nad Avonou.

 

Chci odebírat newsletter

Kliknutím na tlačítko "Přihlásit se" souhlasím se zasíláním newsletteru na uvedenou emailovou adresu.