Máš jen jednu šanci 0+

Hynek Bernard, CZ 2011, česky / anglické titulky, 45 min

Pět odvážných žen, postižených nevyléčitelnou chorobou, z toho jedna na invalidním vozíku, se chystá zdolat nejvyšší horu v srdci černé Afriky, Kilimanjaro. Na výstup mají jen jeden pokus. Dokáží se vypořádat s výškovou nemocí, únavou a především s vlastním osudem?

Máš jen jednu šanci je dokumentárním filmem sledujícím mimořádnou expedici. Na pozadí zprvu klidného výstupu, který se s přibývající nadmořskou výškou mění na výstup plný napětí a emocí, odkrývají jednotlivé účastnice svůj život s nevyléčitelnou nemocí, svůj pohled na svět i sebe samé.

Součástí večera bude ještě projekce krátkometrážního dokumentu Narovinu o dětech ve slumu v Nairobi a adopci na dálku. Podpora tohoto projektu byla dalším z podstatných cílů, které chtěla Expedice RS Kilimanjaro podpořit. Kromě toho během večera vystoupí zpěvačka Hana Robinson, autorka hudby k filmu a také pacientka nemocná RS.

Projekce za účasti autorů snímků a členů expedice RS Kilimanjaro. Po projekci bude následovat debata. Projekce se uskuteční u příležitosti Světového dne roztroušené sklerózy a výtěžek z ní je určen na podporu nemocných roztroušenou sklerózou.

 

Chci odebírat newsletter

Kliknutím na tlačítko "Přihlásit se" souhlasím se zasíláním newsletteru na uvedenou emailovou adresu.