Milá Sapfó | Blok krátkých filmů 15+

(dearSAPPHO ), Cari Green; Emmeline Kim; Noémie Fy; Denisse Quintero; Sophia Liu, Benjamin Blot, CDN, USA, F, MEX 2013, původní znění/české a anglické titulky, 82 min

Civilistka J.

V kanadské armádě bylo v 80. letech mnoho žen, které milovaly svoji zem, ale někdy i sexy důstojnice. Vojenský zákoník byl ale na lesby v kanadách nemilosrdný. Tak si řada z nich musela vybrat, jestli chce radši chodit s holkou nebo v maskáčích.

dearSAPPHO

Tanec jako osobní zpověď o lásce, ženách, rozchodech a zlomeném srdci na píseň Open Wide Jocelyn & Lisy a Boyfriend Academy, kterou si pak budete dlouho pobrukovat. A že budete mít před očima Aniu Cathrine v punčoškách, netřeba dodávat.

Agathe a Lou

Dvě mladé ženy tvoří navenek krásný a spokojený pár. Ale Lou má temnou strunu, na kterou udeří i když Agathe nemyje nádobí dle jejích představ. Výtečně napsaný a zahraný film je mrazivou anatomií vztahu, který rozkládá pro okolí neviditelné násilí.

Cesty

Jednoho dne Carmelin klidný život naruší rozbité červené auto a jeho půvabná řidička Abril. Jelikož oprava bude trvat nejméně dva dny, zůstane Abril u Carmely a jejího nevidomého dědečka. I dvoudenní romance však může v životě mnoho změnit.

Neohlížej se!

Svůj film věnovala režisérka městu zamilovaných. Na pozadí Seiny lesknoucí se světly noční Paříže se odehrává příběh nevinnosti a důvěry v druhého, kdy Natalie potká Louise a zjistí, jestli má člověk budoucnost sám nebo jen ve dvou.

 

Chci odebírat newsletter

Kliknutím na tlačítko "Přihlásit se" souhlasím se zasíláním newsletteru na uvedenou emailovou adresu.