Možná přijde i Tonda Blaník 0+

česky, 120 min
Možná přijde i Tonda Blaník

Politicky nekorektní show. Diskusí o zákulisí lobbingu a místních problémech se pod vedením moderátorů Daniely Drtinové a Filipa Horkého z DVTV zúčastní například novinář a komentátor Hospodářských novin Jindřich Šídlo, náměstek primátora Brna, zodpovědný mj. za kulturu a sociální péči, zakladatel recesistické skupiny a posléze politického hnutí Žít Brno Matěj Hollan, předseda spolku Brno+ a bývalý náměstek primátora Robert Kotzian, scénárista Kanceláře Blaník Tomáš Hodan, právnička a zástupkyně Ligy lidských práv Zuzana Candigliota, muzikolog, rektor MU v Brně Mikuláš Bek a producentka, dramaturgyně, scenáristka a režisérka Kamila Zlatušková.

Součástí večera bude i promítání vybraných dílů politicko-satirického seriálu Kancelář Blaník, který nedávno získal Českého lva za mimořádný audiovizuální počin a který vysílá internetová televize Stream.cz. Večer navíc okoření speciální vstup seriálového lobbisty Tondy Blaníka k situaci v Brně.

Večer pořádá Nadace Open Society Fund Praha a DVTV ve spolupráci s tvůrci seriálu Kancelář Blaník, společností Negativ a internetovou televizí Stream.cz. 

“Netradiční formou – politicky nekorektní late night show – chceme poukázat na jevy, které ohrožují českou demokracii, a podpořit ty občany, kteří proti těmto hrozbám vystupují,” uvedl ředitel Nadace OSF Robert Basch. Diskuse se proto zaměří nejen na místní problémy, ale také na příběhy občanů, kteří dokázali život v Brně zlepšit.

Série večerů Možná přijde i Tonda Blaník probíhala průběžně v pěti městech po celé ČR a vrcholí v Brně. Je streamována online na Youtube kanále DVTV.

Vstupné: 90,- / 50,- studenti

 

Chci odebírat newsletter

Kliknutím na tlačítko "Přihlásit se" souhlasím se zasíláním newsletteru na uvedenou emailovou adresu.