Mr. Gaga 0+

Tomer Heymann, S / IL / D / NL 2015, 100 min

V rámci Mezinárodního festivalu současného tance a pohybového divadla Tanec Praha bude promítnuto excelentní dokumentární dílo z dílny izraelské produkce Heymann Brothers, které představuje život a tvorbu choreografa Ohada Naharina zcela unikátním způsobem.

Ohad Naharin je jedním z nejvýznamnějších světových choreografů. Jeho tvorba zásadně ovlivňuje vývoj současného tance. Je zároveň tvůrcem, univerzální taneční Gaga techniky, pohybového systému, který rozvíjí jak pro špičkové tanečníky, tak laiky a je i významnou terapeutickou metodou pro osoby s různým onemocněním a postižením.

Dětství prožil Naharin s rodiči v kibucu, což významně formovalo jeho hodnoty a postoje. Pro profesionální taneční dráhu se rozhodl až ve dvaadvaceti letech a stal se členem Batsheva Dance Company, kde se setkal s legendární Marthou Graham. Stal se jejím oblíbencem, a tak se ocitl v New Yorku, kde poté deset let žil a pracoval.

Velkou oporou mu byla jeho žena Mary Kajiwara, která mu pomohla vybudovat soubor Ohad Naharin Dance Company. Šéfem a choreografem slavné Batsheva Dance Company se stal v roce 1990.

Naharin je i hudebně nadán – je osobitým zpěvákem, multiinstrumentalistou a skladatelem. Založil rockovou skupinu Tractor’s Revenge a pro některá taneční díla složil hudbu pod pseudonymem Maxim Warrat.

Naharin vedle choreografické práce pro svůj soubor Batsheva Dance Company inscenuje po celém světě. V Česku má na repertoáru jeho díla soubor 420PEOPLE, Národní divadlo Praha a Moravskoslezské divadlo Ostrava. Jeho soubor několikrát vystoupil v hlavním programu Mezinárodního festivalu současného tance a pohybového divadla TANEC PRAHA.

 

Režie: Tomer Heymann

Produkce: Barak Heymann

Výkonná produkce: Diana Holtzberg

Kamera: Itai Raziel

Střih: Alon Greenberg, Ido Mochrik, Ron Omer

Umělecká spolupráce: Talli Vernia-Hatsor, Pia Forsgren, Roni Azgad

Řešitelé: Lily Yudinsky, Daniela Reiss, Tali Shamir-Werzberger

Hudební design/zvuk: Alex Claude

Hudba: Ishai Adar

Hodnocení a recenze

 

Chci odebírat newsletter

Kliknutím na tlačítko "Přihlásit se" souhlasím se zasíláním newsletteru na uvedenou emailovou adresu.