Nezávislé filmy III. - V zajetí letokruhů, Kvalitní materiál 0+

CZ 2016, česká verze, 90 min
Nezávislé filmy III. - V zajetí letokruhů, Kvalitní materiál

V zajetí letokruhů (Drama, historický, 2016, 12 minut, režie: Jaroslav Beran)
Otec, právě narozeného Janka, zasadí semínka stromu, který mu dal podivný stařeček. Janko v pokročilém věku zjišťuje, že jeho život je se stromem silně provázán, a díky dlouhověkosti stromu se dožívá neobvykle dlouhého věku i samotný hrdina. To může mít však své úskalí.
Kvalitní materiál (Komedie, 2016, 11 minut, režie: Martin Doležal)
Ona ho má ráda, ale... kdyby si tak moc nehrál na vojáka. Krátký komediálně laděný snímek. V titulní roli se představí debutující nadějná herečka Pavlína Traxlerová a neméně sympatický Oliver Szabo. Příběh vás zavede do prostředí militantně založené party, s kterou se musí mladá dívka, přítelkyně jednoho z nich, chtě nechtě sžít.
Hloubka ostrosti (Akční, 2016, 22 minut, režie: Lukáš Šimandl, Jaroslav Wagner)
Příběh je o fotografovi, který se ráno probudí zbitý doma a díky flashbackům se mu vybavuje, že ho někdo v noci přepadl. Vyjde najevo, že fotograf byl najat, aby pořídil důkazy o nevěře jednoho zámožného podnikatele. To se samozřejmě podnikatelovi nelíbí. Krátkometrážní akční film se skutečnými bojovníky.
Dvě slova (Drama, 2015, 26 minut, režie: Štěpán Etrych)
Každý kruh se musí uzavřít, všechno, co začalo, musí dojít naplnění. Jako příběh v knize – jako film – jako život – jako láska. Příběh Jakuba a jeho životní lásky Anežky začíná v Československu na konci 60. let. Ti dva se potkali ve vysokoškolské lavici.
Lesapán (Drama, horor, 2015, 23 minut, režie: Pavel Soukup)
Karel je hajný tělem i duší. O les se stará pevnou rukou a může se pyšnit trofejemi, o kterých si myslivci často nechávají jen zdát. V opuštěné části lesa ale pytláci probudí tvora, který by Karlovi mohl být rovnocenným soupeřem. V pohádkách se mu říká Hejkal, ale setkání s ním rozhodně nemusí skončit pohádkově.

 

Chci odebírat newsletter

Kliknutím na tlačítko "Přihlásit se" souhlasím se zasíláním newsletteru na uvedenou emailovou adresu.