Pán času 0+

0000, 0 min
Pán času

Hurá kolektiv Vás srdečně zve prezentaci komiksu Pán Času!

Svědectví o neúmyslném putování Erlioze Menta do hlubin Záčasí, kde mu nakonec nezbylo, než začít hledat sám sebe. Tento záznam byl devětkrát zpožděn v lineární diskontinuitě, sedmkrát ztracen a opět nalezen v záhybech mintů, pětkrát navrácen cenzurou Strážců Času k přepracování, třikrát vymazán z kalendáře - aby se konečně vynořil z hlubin času.

Podle zaručených zvěstí, získaných přímo od Subchroniků a potvrzených z nitra cestovního Krtka od všeznalých Pahub, se kniha poprvé zjeví 16.dubna 2012 v 20 hodin v sektoru zvaném Bio OKO!

Není vyloučené, že Záčasí spolu s komiksem vyvrhne také nějaké Strážce, proto doma nezapomeňte svoje cvrčáky!

Pán času je příběh člověka, natolik stresovaného nemilosrdným tokem času, že jej dožene k nutnosti konstrukce přístroje, umožňujícího čas zastavit. Jeho představa, že tím vyřeší své trauma, však dostává za své hned v prvních okamžicích poté, co se mu čas skutečně zastavit podaří. Zjišťuje, že se stal zajatcem jakéhosi mezičasí, světa, který existuje právě v zastaveném čase a který zdaleka není místem, kde se nic neděje. Naopak, Erlioz Ment se takřka okamžitě dostává do ohrožení života - svět, ve kterém se ocitl je sám o sobě mnohem krutější, než ten který opustil. Nebezpečí číhá na každém rohu, na každé časové vyvýšenině, a nelze tu snad na nikoho spolehnout. Navíc Erlioze Menta začínají pronásledovat hroziví Strážci času. Nebýt bizarní postavy průvodce, rakera Ituka, který se jej ujme, nezůstal by v Mezičasí naživu dlouho... Příběh o Pánu času však není jen příběhem o snaze hlavního hrdiny znovu spustit kauzalitu normálního času a vrátit se do normálního světa, ale postupně se stává i cestou za pochopením relativity rychlosti plynutí života i o smíření se sama se sebou.

Cesta Pána času započala v roce 2005, kdy na osobu Erlioze Menta a jeho pokusy s časem poprvé upozornil prolog jeho příběhu v časopisu Aargh!. Vzápětí prosákly čerstvé zprávy ze Záčasí v sešitové brožuře vydané Spolkem přátel Jednotného Času “Hurá kolektiv”. Toto černobílé svědectví o ohromující existenci bizarního života pod povrchem naší časové hladiny bylo na dlouhé dva roky jediným záznamem o osudech nezvěstného cestovatele EM.
Teprve analýza jeho posledních dnů v našem světě, provedená pomocí regresivní divadelní terapie na Lodi Tajemství napověděla něco málo o jeho osudu. A nyní, téměř po sedmi letech v neznámu, přichází v plných barvách záznam podivuhodného dobrodružství Pána času až k vám.

 

Chci odebírat newsletter

Kliknutím na tlačítko "Přihlásit se" souhlasím se zasíláním newsletteru na uvedenou emailovou adresu.