Pan Roman 0+

Ježek, Freudl, Procházka, CZ 2010, česká verze, 55 min
Pan Roman

Pan Roman je pro kino netradiční představení, které se uskuteční v BIU|OKO na pravém mezaninu baru, nikoliv v sále kina. Vstup je 50 Kč a bude se vybírat také na mezaninu, nikoliv v pokladě.

Představení o životě pana Romana, zaznamenaném na podomácku natočeném 8mm filmu. Celkem osm cívek filmu neznámé rodiny bylo součástí filmového materiálu nalezeného při přípravách představení EKRAN, nyní dostávají svůj prostor v samostatném projektu s názvem PAN ROMAN.

Projekci provází živá hudba na steré elektronické nástroje - elektrické varhany a kytaru.

Projekt je zamýšlen jako bytová událost pro omezený počet diváků. Vzniká živá reminiscence na akce bytové kultury v 80.letech.

Materiál je zpracován pro promítání na dvou projektorech současně. Dynamický střih nabízí zvláštní úhel pohledu na nalezený materiál, který sleduje postavu Romana zhruba během dvaceti let jeho života a který nám také dá nahlédnout na tehdejší sociální i rodinné rituály a typické dobové aktivity. Filmový materiál pochází z raných šedesátých až osmdesátých let.

Představení PAN ROMAN je druhou částí volné trilogie, ve které není využíván počítač, ani jiná elektronická zařízení založená na softwaru a obsahující integrované obvody. Na projektu PAN ROMAN spolupracuje Martin Ježek, který se 8mm filmem dlouhodobě zabývá.

 

Chci odebírat newsletter

Kliknutím na tlačítko "Přihlásit se" souhlasím se zasíláním newsletteru na uvedenou emailovou adresu.