Panenky a matky 0+

0000, původní znění / české titulky, 0 min
Panenky a matky

1977 režie: Peque Varela, GB, 2007, 8 minut
Hravá a vtipná animace o vyrůstání malé holčičky na malém městě, o jejím hledání a nalezení té správné identity.

Střemhlav (Dive), režie: Larin Sullivan, USA, 2008, 11 minut
Rande v nočním New Yorku, na kterém si mladá holka zkouší prorapovat cestu k okouzlení svého objevu. Ale přímočarost se může srazit s nenadálými komplikacemi i problémy s odvahou.

Pepita, Laura, Kitty a umělá děloha (Pepita, Laura, Kitty et l'utérus artificiel), režie: C. Fournier a N. Haziza, F, anglické a české titulky, 2007, 17 minut
Zamilované dívky Pepita s Laurou si šťastně užívají v karavanu. Touží ale po společném dítěti a rozhodnou se požádat experimentální vědkyni Kitty, aby jim jejich přání v této bláznivé barevné komedii splnila.

Alfa (Alpha), režie: Dana Goldberg, IL, anglické a české titulky, 2007, 12 minut
Závěr intimní noci dvou žen, které dělí nejen zásadní věkový rozdíl. Křehký a zároveň krutě otevřený rozhovor balancuje na hraně mezi harmonií a rozpadem lásky.

Malý tygr (An liten tiger), režie: AnnaCarin Andersson, S, anglické a české titulky, 2006, 29 minut
Simon má dvě mámy a zrovna se přestěhovali do vesnice, která má svá pravidla, jak zapadnout. Simonovy matky se líbají, když se sousedé nedívají. A hádají se, nakolik stojí za to snažit se vypadat jako ostatní. Možná Simonova kamarádka má odpověď.

Osvětlit (Illuminate), režie: Nataly Lebouleux, GB, 2007, 19 minut
Panenka prochází Freak Show a v černobílé estetizované stop-motion animaci objevuje, kým skutečně je. Surreální iniciační pohádka o sexualitě a identitě.

 

Chci odebírat newsletter

Kliknutím na tlačítko "Přihlásit se" souhlasím se zasíláním newsletteru na uvedenou emailovou adresu.