Panorama | 2012 0+

various, 0000, původní znění / české a anglické titulky, 86 min
Panorama | 2012

Sekce, jež pravidelně nabízí filmy, které bodovaly na prestižních festivalech a v hlasováních akademií, poskytuje jedinečnou možnost udělat si představu o kvalitách a rozličnosti současné krátkometrážní tvorby. Panorama letos představí vítězný film Mezinárodního filmového festivalu v Berlíně, nejlepší film podle Evropské filmové akademie, držitele Oscara za rok 2011, a také film, který získal Zlatou palmu na Mezinárodním filmovém festivalu v Cannes.

Svatá rodina
(The Wholly Family), Terry Gilliam, I, 2011

Americká rodinka v přeplněných ulicích italské Neapole. Zatímco se rodiče věnují své oblíbené činnosti, hádce, jejich desetiletý syn se tiše vytratí. Fantaskní výlet mezi realitou a imaginací v podání Terryho Gilliama. Cena Evropské filmové akademie pro nejlepší krátký film.

Noční rybolov
(Night Fishing), Park Chan-wook, Park Chan-kyong, ROK, 2011

Hluboko v lesích vystoupí z mlhy na břehu řeky muž a začne chytat ryby. Když řeku zahalí noc, prut se ohne pod váhou něčeho skutečně velkého, ale není to nic, co by mohl uvařit a dát na talíř. Park Chan-wook, jeho iPhone a Zlatý medvěd na festivalu v Berlíně 2011.

Krajinou
(Cross Country), Maryna Vroda, F - UA, 2011

Nejdřív je chlapec donucen utíkat, pak utíká sám a nakonec se dívá, jak utíká někdo jiný. Zlatá palma na festivalu v Cannes 2011.

Bůh lásky
(God of Love), Luke Matheny, USA, 2010

Modlitby kabaretního zpěváka a šampióna v šipkách Raymonda Goodfellowa jsou vyslyšeny doslova a do písmene, když dostane záhadný balíček šipek napuštěných elixírem lásky. Háček je v tom, že žena jeho snů Kelly, bubenice v jeho kapele, miluje Rayova nejlepšího přítele a kytaristu kapely, Fozzieho.

 

Chci odebírat newsletter

Kliknutím na tlačítko "Přihlásit se" souhlasím se zasíláním newsletteru na uvedenou emailovou adresu.