Pásmo pohádek pro děti z festivalu ZLÍN FILM FESTIVAL 0+

2016, český dabing, 60 min
Pásmo pohádek pro děti z festivalu ZLÍN FILM FESTIVAL

Pásmo trvající 50 minut pro děti od 4 let
LETÍM! (Bulharsko, 6 minut)
Znuděný tučňák netouží po ničem jiném, než aby uměl létat jako pták. Před očima nechápajících kamarádů dělá vše pro to, aby jednou mohl vzlétnout… a nespadnout. Za pomoci praku, trampolíny a dokonce i cirkusového děla si chvíli užívá ten blažený pocit, dokud neskončí v nemocnici. Avšak jeho hrdinské pokusy inspirují ostatní a tučňák letec může být spokojený.
JE ČAS JÍT SPÁT (Írán, 6 minut)
Blíží se noc a holčička šla už spát. Ale její panenka by si ještě ráda hrála. Celé noční nebe se snaží ji uložit ke spánku, ale marně. Na její cestě za dobrodružstvím jí musí pomáhat z nesnází její přátelé. Nakonec i ona podlehne krásné ukolébavce a usíná.
O LIŠCE, CO UMĚLA HRÁT NA HOUSLE (Rusko, 11 minut)
Místo, aby liška honila kořist, raději jemu i ostatním zvířátkům zahraje na housle. Ti ji za odměnu přinášejí pochutiny z místního lesa. Jednou z nich je i zajíček, který se stane jejím věrným kamarádem a koncertním manažerem. Virtuózní liška začne hrát pro daleké okolí a stává se z ní místní hvězda. Se slávou však přichází i nenasytnost.
MUZIKÁLNÍ DRAK (Švýcarsko, 8 minut)
V jednom království žil jeden muzikální drak. Miloval však ladné a lehké tóny, zatímco těžkopádná hudba hradní stráže mu trhala uši. Věrným spojencem proti přísnému králi mu je chudá dívka, která ovládá hru na příčnou flétnu. Společně si začnou notovat a jejich nekonečná láska k hudbě jim pomůže i z těch největších nesnází.
AHOJ, JELENE! (Maďarsko, 6 minut)
Krátký animovaný film o rozkošném jelenovi, který miluje kakao a každodenní úklid sněhu před jeho chaloupkou. Každou noc však přichází záhadné zemětřesení, které všechno převrátí naruby.
BYRON A BLECHA (Španělsko, 7 minut)
Byron je pejsek, který žije šťastně se svým pánem. Jeho život se změní, když se do jeho kožíšku nastěhuje nečekaný obyvatel – samolibá a koketní blecha.

 

Chci odebírat newsletter

Kliknutím na tlačítko "Přihlásit se" souhlasím se zasíláním newsletteru na uvedenou emailovou adresu.