PechaKucha Global Day for Haiti 0+

various, CZ 2010, česká verze, 120 min

Během méně než dvaceti vteřin bylo na Haiti zničeno tisíce životů a tisíce snů.

Celosvětová rodina PechaKucha v reakci na tuto katastrofu spojila své síly se společností Architecture for Humanity, aby přiložila ruku k dílu.

20. února 2010 se zapojí 277 měst, které po celém světě hostí PechaKucha večery, do vytvoření 24 hodinového maratonu PechaKucha.

Startujíc v SuperDeluxe v Tokiu, kde se konala PechaKucha Night 20. února 2003 úplně poprvé, poběží prezentace jedna po druhé od města k městu východním směrem kolem celé zeměkoule. Oko webové kamery vždy na jednu prezentaci navštíví právě probíhající večer v tom kterém městě. Každá jedna tato návštěva bude přenášena online. Přenos skončí následujícího den opět v japonském Tokiu.

Soubor všech 2000 prezentací, shromážděných v rámci tohoto jednodenního maratonu – který by se mimochodem mohl stát největší jednodenní globální konferencí na světě – bude zpřístupněn online. Každá z prezentací bude pak opatřena darovacím tlačítkem, umožňujícím zaslat finanční částku na podporu projektu.

Takto získaná částka společně s vybranými dobrovolnými příspěvky v jednotlivých městech bude převedena na konto Architecture for Humanity pro obnovu Haiti. Náklady, které byly spojeny s navrhnutím a vypracováním projektů pro obnovu Haiti, byly již zaplaceny. Všechny vybrané peníze půjdou již čistě na jeho realizaci.

AfH pak bude každý měsíc ve formátu 20x20 dokumentovat postup prací.

PechaKucha Night Prague se zapojí do PechaKucha Global Day for Haiti speciálním večerem, který proběhne od 20.20 hodin v BIO|OKO.
Vstupné je dobrovolné (v doporučené výši 200 Kč).
Vstupenky se budou vydávat v den a v místě konání od 19.00 hodin.

PechaKucha Night – devised and shared by Klein Dytham architecture

 

Chci odebírat newsletter

Kliknutím na tlačítko "Přihlásit se" souhlasím se zasíláním newsletteru na uvedenou emailovou adresu.