Pekelný svazovač: Technika jeřábové bondáže 18+

(Džigoku no rópá: Kinbaku, SM, džúhačisai (Sm kurén čúzuri)), Šúdži Kataoka, J 1986, japonská verze s anglickými titulky, 85 min

Japonsko proslulo nejen samuraji, suši, dřevoryty a ikebanou, ale také aranžováním svázaných žen. Japonská bondáž je uznávaná jako svébytná umělecká disciplína, jejíž mistři se těší nezměrnému obdivu. Mezi nejvýstřednější i nejoriginálnější pocty umění bondáže patří série pinku filmů o Pekelném svazovači. Dlouhý plášť a klobouk tohoto tajuplného muže s páskou přes oko a kněžským límečkem naznačují jeho spojitost s komiksovými geroji i westernovými pistolníky. Náš hrdina nicméně v duelech při západu slunce místo koltů tasí od boku provazy, s nimiž dokáže divy, při kterých i Spider-Man bledne závistí. Tentokrát musí ze sexuchtivých spárů gangu drsných dívek osvobodit jich sexuálního otroka, ale také stanout proti své Nemesis, oděné do nacistické uniformy, která ho před lety připravila o oko. Typicky laciný erotický snímek vyvažuje nedostatek výrobních prostředků uhrančivou tvůrčí kreativitou, a to nejen v oblasti velkolepých bondážových kreací. Vyprávění kombinuje požitkářskou lascivitu s absurdním humorem a podvratně se naváží do populárních žánrů i diváckých očekávání. Navzdory četným parodickým či bizarním momentům z filmu čiší upřímný obdiv vůči bondážové estetice, který se ostatně projevuje i ve vystižení slasti SM. 
Jako předfilm uvedeme kraťas I na Barbie občas přijde splín (Barbie también puede estar triste, 2002). Argentinská nonkonformní režisérka Albertina Carri zde zobrazila intimní život slavné ikony dívčích pokojíčků stranou tradiční image asexuální puťky a vypatlaného věšáku na hadříky. Latinskoamerická imitace komerčního objektu firmy Mattel v tomto hardcore pornu s panenkami nejednou prokáže, že pod sukní přecjen něco má.

Hodnocení a recenze

 

Chci odebírat newsletter

Kliknutím na tlačítko "Přihlásit se" souhlasím se zasíláním newsletteru na uvedenou emailovou adresu.