Pianomania - hledání dokonalého zvuku 0+

(Pianomania - Die Suche nach dem perfekten Klang), Lilian Franck, Robert Cibis, A-D-F 2009, německy / české a anglické titulky, 93 min

Pianomania je filmem o dokonalosti, lásce k hudbě a o malém bláznovství. Stefan Knüpfer, vedoucí technik a špičkový ladič u firmy Steinway & Sons, bere diváka při svém hledání dokonalého zvuku na cestu do tajemného světa tónů. Charizmatický a pro svou práci zapálený hlavní hrdina nechává s humorem a bez nudných odborných expertíz nahlédnout do své spolupráce s nejlepšími pianisty světa.

Mnohonásobně oceněný dokumentární film nadchl již na mnoha mezinárodních festivalech a byl vyznamenán cenami jako Golden Gate Award na 53. mezinárodním filmovém festivalu v San Franciscu, čestnou cenou poroty na festivalu EURODOK 2010 v Oslu a cenou Semaine de la Critique na filmovém festivalu v Locarnu. Díky zdařilému výběru scén a působivým momentkám z Vídně, která na nás dýchá svou atmosférou, je Pianomania symfonií pro oči i uši, a to nejen pro milovníky klasické hudby.

Partnerem večera je Rakouské kulturní fórum v Praze a Goethe-Institut Prag.

 

Chci odebírat newsletter

Kliknutím na tlačítko "Přihlásit se" souhlasím se zasíláním newsletteru na uvedenou emailovou adresu.