Plán pro Brno – Plán pro dopravu 0+

300 min
Plán pro Brno – Plán pro dopravu

Plán pro Brno je mezinárodní urbanistická konference, která hledá plán udržitelného rozvoje Brna. Zabývá se vším, co ovlivňuje kvalitu života ve městě – od dopravy přes životní prostředí, architekturu, ekonomiku až po kulturu a dostupnost služeb. Do Brna přiváží zkušenosti ze zahraničí a kombinuje je s postoji občanů. Konference je rozdělena do dvou dní – Plán pro dopravu (úterý) a Plán pro ulici (středa). Vstup na konferenci je zdarma, zajištěno je tlumočení. Pořádá Galerie architektury Brno a Kancelář architekta města Brno. Více informací na www.planprobrno.cz.

Plán pro dopravu
Brno autem, nebo Brno na kole? Anebo vším možným? Téma dopravy v posledních letech hýbe Brnem. Na kvalitu veřejné infrastruktury si ztěžují prakticky všichni – řidiči, cyklisté i pěší. Přitom nejde o českou specialitu. Problémy s dopravou dříve měly i stovky měst z bohaté západní Evropy. Příkladem mohou být dánské metropole Kodaň a Aarhus nebo Česku bližší Vídeň a Lipsko.

Věříme, že klíčem pro budoucí rozvoj jakéhokoliv města je jeho vyvážená, efektivní a udržitelná dopravní infrastruktura. Kvalita života, vzhled veřejných prostor, ekonomický růst i životní prostředí jsou podmíněny snadnou přepravou. Moderní města proto dnes kladou stejný důraz jako na MHD a automobilovou infrastrukturu i na tu pěší, cyklistickou nebo železniční.

Pro Brno zároveň nastala doba, kdy se musí budoucností své dopravy vážně zabývat. Brněnský magistrát zpracovává strategický dokument Plán udržitelné městské mobility města Brna. K tomu je dopravní strategie důležitá i pro přípravu nového územního plánu, který má na starosti Kancelář architekta města Brna (KAM). Proto chceme zavčas oživit diskuzi o městské mobilitě a zároveň do ní přenést zkušenosti z jiných měst.

 

Chci odebírat newsletter

Kliknutím na tlačítko "Přihlásit se" souhlasím se zasíláním newsletteru na uvedenou emailovou adresu.