Plán pro Brno – Plán pro ulici 0+

300 min
Plán pro Brno – Plán pro ulici

Plán pro Brno je mezinárodní urbanistická konference, která hledá plán udržitelného rozvoje Brna. Zabývá se vším, co ovlivňuje kvalitu života ve městě – od dopravy přes životní prostředí, architekturu, ekonomiku až po kulturu a dostupnost služeb. Do Brna přiváží zkušenosti ze zahraničí a kombinuje je s postoji občanů. Konference je rozdělena do dvou dní – Plán pro dopravu (úterý) a Plán pro ulici (středa). Vstup na konferenci je zdarma, zajištěno je tlumočení. Pořádá Galerie architektury Brno a Kancelář architekta města Brno. Více informací na www.planprobrno.cz.

Plán pro ulici
Brno zelené, nebo Brno betonové? Brno má skvělé centrum. Nabídka služeb, tepající gastronomická a kulturní scéna i skvělý veřejný prostor láká do historického jádra stále více lidí. Ve zbylých městských částech už to ale tak veselý příběh není. Často jim chybí kvalitní veřejný prostor, kulturní instituce i místa pro společenské aktivity. Okrajové čtvrti zkrátka „nežijí“.

Příběhy z Česka i ze zahraničí ukazují, že to může jít. Druhý den Plánu pro Brno se proto zaměří na hledání cest, které mohou zlepšit veřejný prostor, a zároveň vytvořit nová lokální centra, která podpoří ekonomický, kulturní i společenských rozvoj městských částí mimo centrum.

 

Chci odebírat newsletter

Kliknutím na tlačítko "Přihlásit se" souhlasím se zasíláním newsletteru na uvedenou emailovou adresu.