Po strništi bos bez bariér – benefiční projekce 0+

Jan Svěrák, CZ 2017, česká verze se speciálními titulky a audio komentářem, 111 min

Kino Aero, Univerzitní kino Scala a Bio Central uvedou společně 4.10. 2017 od 18:00 film Jana Svěráka Po strništi bos v rámci benefiční projekce pro Nadaci Mathilda.

Film bude uveden s popisnou audio stopou v obraze pro zrakově handicapované diváky a zároveň s titulky pro sluchově handicapované.

Producent, distributor a kina se vzdávají všech příjmů z těchto projekcí, a dobrovolné vstupné tak bude kompletně předáno Nadaci Mathilda na podporu filmů pro handicapované diváky.

Chtěli bychom tímto pozvat také diváky bez handicapů, aby se přišli podívat, jak filmy „vidí“ nebo „slyší“ handicapovaní spoluobčané a také, aby pomohli s dobrovolným vstupným.

Film uvede Jan Svěrák v kině Aero a bude tlumočen do znakového jazyka a simultánního přepisu. V Univerzitním kině Scala a Bio Central bude úvod online přenášen na plátno.

Film je pro standardní distribuci v kinech vybaven skrytou audio stopou a skrytými titulky, které mohou handicapovaní diváci využit v kinech vybavených technologií pro jejich zobrazení. Jde o kino Central v Hradci Králové, kino Hvězda v Uherském Hradišti a kino Oko v Šumperku. Více o technologiích pro zrakově a sluchově postižené diváky na www.kinoprokazdeho.cz.

Pro handicapované diváky byl takto film vybaven ve spolupráci s nadací Mathilda, projektem kinoprokazdeho.cz, Biograf Jan Svěrák, Altei, UPP a Bioscop.

 

Chci odebírat newsletter

Kliknutím na tlačítko "Přihlásit se" souhlasím se zasíláním newsletteru na uvedenou emailovou adresu.