Podivný případ se psem|NT Live 0+

(The Curious Incident of the Dog in the Night-Time|NT Live), Marianne Elliott, GB 2012, anglicky / české titulky, 120 min
Podivný případ se psem|NT Live

Příběh patnáctiletého Christophera, autisty, který v noci na zahradě objeví psa paní sousedky probodeného vidlemi. Velký obdivovatel Sherlocka Holmese se rozhodne vést detektivní vyšetřování a psát o něm podrobnou knihu. Je neobyčejně nadaný, mimořádně vyniká v počtech, ale v každodenním světě je ztracený. Nikdy si sám netroufnul jít dál než na konec ulice, nesnáší, když se ho někdo dotýká, a k cizím lidem je nedůvěřivý. Díky detektivní práci se Christopher vydává na dobrodružnou cestu, která obrátí jeho svět vzhůru nohama. Během vyšetřování objeví a rozkryje nejednu záhadu – nejen kolem případu se psem, ale také kolem své rodiny.

Adaptace je z pera Simona Stephense, režie byla svěřena Marianne Elliottové.

Román Marka Haddona byl v roce 2003 zvolen knihou roku v rámci Whitbreadovy ceny a po celém světě se ho prodalo již přes 2 milióny výtisků. Marianne Elliottová spolurežírovala celosvětově úspěšnou divadelní produkci Válečného koně pro Národní divadlo v Londýně, za což získala roku 2011 cenu Tony Award.
Simon Stephens získal dvakrát ocenění Nejlepší zahraniční dramatik roku, je autorem mnoha originálních her a adaptací, a to včetně Harper Reganové či Na břehu světa širého – obě hry byly zdramatizovány Marianne Elliottovou a uvedeny v Národním divadle v Londýně.

 

Chci odebírat newsletter

Kliknutím na tlačítko "Přihlásit se" souhlasím se zasíláním newsletteru na uvedenou emailovou adresu.