Point Taken 0+

various, 0000, originální verze / české titulky, 65 min

Point Taken je nadžánrový projekt v oblasti tanečního filmu, který pořádá Dutch Mediafonds a Nizozemský Fond umění ve spolupráci s holandským provozovatelem televizního a rádiového vysílání NTR a Cinedans v produkci KeyFilm.

Součástí programu jsou krátké dokumentární filmy o filmech z dílny Manon Lichtveld a Base Westerhofa (Beat The Dutch), které se promítají vždy před hlavním filmem.

Val
Joris Hoebe (režie); Boukje Schweigman (choreografie)
Doprostřed širé pusté krajiny spadne z nebe člověk. Postupně objevuje změny ročních období, učí se vztahu s masou i rozdílu mezi “my” a “oni”. Zažije pomíjivý okamžik souznění, ale nakonec zůstává sám, opuštěný.

Hyperscape
Marco Gerris & Wilko Bello (režie) & Marco Gerris (choreografie)
Skrz bojové umění a tanec vypráví tvůrci příběh odehrávající se ve věznici. Příběh o síle vyhnutí se a kráse ustoupení jinému z cesty. Chvíemi jde skoro o krk, tohle jsou totiž pořádné kopance. „Bojová choreografie” pro trickery, breakaře a free runnery. Jejich pohyby ušité na míru pohyblivým obrázkům jsou téměř za hranicí možného – za jejich pomoci se snaží zastavit nespoutaného tanečníka Marca Gerrise na jeho „cestě za svobodou“.

Memory Lane
Paul and Menno de Nooijer (režie), Joost Vrouenraets (choreografie)
Muž a žena, pár, oba prožívají podzim života. Probírají se starými fotografiemi a vzpomínají na celý ten dlouhý čas, který spolu strávili. Čas, během kterého jeden druhému odhalili doslova vše.

Diamond Dancers
Quirine Racké & Helena Muskens (režie); Nicole Beutler (choreografie)
Skupina tanečnic line dance se v bílém zájezdovém autobusu vydává do Amsterodamu, aby na Dam Square, přímo před královským palácem, uspořádaly flashmob. Tradičně je flashmob (blesková zábavná akce, při níž se náhle vyskytne vícero lidí v předem určený čas na předem určeném místě, kde všichni dělají toéž) doménou mladých lidí, v tomto případě jde ale o skupinu postarších tanečnic, které se s radostí předvádějí před kolemjdoucími, kteří nevychází z údivu.

 

Chci odebírat newsletter

Kliknutím na tlačítko "Přihlásit se" souhlasím se zasíláním newsletteru na uvedenou emailovou adresu.