Poslední promítač ze Sudet 0+

Jan Jiráň, CZ 2010, česky, 54 min
Poslední promítač ze Sudet

Autor: Dalibor Funda
Čte: Jiří Lábus

Soubor povídek, které na sebe volně navazují, je částečně inspirován rodinnými příběhy autora, zejména vyprávěním jeho babičky pocházející z předválečných Sudet. Jejich hrdiny a hrdinkami jsou obyčejní lidé z meziválečných a válečných Sudet, jejichž národní identita v prostředí česko-německého soužití, národnostních a politických konfliktů zpravidla není jednoznačně vymezena. Žijí spíše navzdory, respektive mimo neúprosnou logiku nacionálních a jiných ideologií.

Dalibor Funda se narodil v roce 1955 nedaleko německých hranic, v oblasti dřívějších Sudet. Po ukončení vysokoškolského studia v Praze se věnoval profesi architekta, kterou později opustil a začal působit v oblasti reklamy a médií. Jeho literární tvorba a setkání s výtvarníkem Borisem Jirků vyústily ve vydání této prvotiny Poslední promítač ze Sudet. Dalibor Funda se věnuje rovněž užitému umění a designu formou tvorby uměleckých artefaktů a jejich následnému prodeji prostřednictvím galerií.

Nahrávka obsahuje tyto vybrané povídky
1. Bezejmenná – 18 min
2. Rabas – 19 min
3. Rin Tin Tin – 17 min

Nahrávka vznikla výběrem povídek z knihy vydané nakladatelstvím Prostor v roce 2010, napsal Dalibor Funda, režie Jan Jiráň, hudba Dominik Renč, zvuk, střih a mastering Martin Dušek, ilustroval Boris Jirků, Grafická úprava Bohumír Golda, vyrobilo vydavatelství TYMPANUM v Praze v říjnu 2010

 

Chci odebírat newsletter

Kliknutím na tlačítko "Přihlásit se" souhlasím se zasíláním newsletteru na uvedenou emailovou adresu.