Poslední z Haussmanů | NT Live 0+

(The Last of the Haussmanss | NT Live), Howard Davies, GB 2012, anglicky / české titulky, 120 min
Poslední z Haussmanů | NT Live

Zábavný, dojemný ale i nelítostný portrét rodiny, která pomalu ale jistě ztrácí půdu pod nohama. V netrpělivě očekávané nové autorské hře Stephena Beresforda vystupuje Julie Waltersová jako Judy Haussmanová, Rory Kinnear a Helen McCroryová jako její ratolesti.
Příběh rozklížené rodiny, jejíž část se setkává v domě jedné z nich – Judy Haussmanové. Tato stárnoucí a popudlivá anarchistka, rebelka 60. let a černá ovce rodiny se po operaci usazuje v zanedbaném domě na Devonském pobřeží, ve společnosti svých potomků a místního doktora. Společně všichni stráví pár parných měsíců v chaotickém světě neustálého alkoholového opojení, pobláznění, dlouho skrývané zatrpklosti a zášti, volnomyšlenkářské lásky a neúspěchů.

V hlavní roli uvidíme Julii Waltersovou, i u nás známou z filmů Billy Elliot, Mamma Mia! nebo ze série o Harry Potterovi, kde se zhostila role Molly Weasleyové. Je to jedna z nejobdivovanějších britských všestranně nadaných hereček, získala za své herecké výkony cenu BAFTA, Zlatý glóbus a cenu Olivier Award. Během své herecké kariéry se věnovala bezpočtu projektů – ztvárnila hlavní roli v komedii Rita (Educating Rita), spolupracovala s Victorií Woodovou.

Rory Kinnear nedávno získal ocenění Evening Standard Award za Nejlepšího herce za roli Hamleta ztvárněného pro Národní divadlo v Londýně. Helen McCrory se objevila ve filmu Královna po boku Helen Mirren, v posledním filmovém dílu Harryho Pottera a ve snímku Hugo a jeho velký objev.

 

Chci odebírat newsletter

Kliknutím na tlačítko "Přihlásit se" souhlasím se zasíláním newsletteru na uvedenou emailovou adresu.